Okunma

Facebook Bombayı Patlattı


15 Kasım 2010 Pazartesi 22:05
Facebook Bombayı Patlattı

Türkiye saatiyle bu akşam sularında düzenlenen “Facebook Yenilikleri” konulu etkinlikte oldukça önemli gelişmeler yaşandı. Öğle saatlerinde ilk oturumu düzenlenen konferansta, Facebook kodlamaları ve gizlilik üzerine yapılan yeniliklerden bahsedildi.

Akşam saatlerinde yapılan ikinci oturumda ise merakla beklenen açıklama geldi. Facebook, daha önce “Gmail Killer” olarak nam salan ve bir nevi e-mail servisi olan Facebook Messages‘ı tanıttı. Kısacası kullanıcılar artık @facebook.com uzantılı e-posta adresi alabilecekler. (Facebook’tan Canlı Yayın Yapın)


(Yapılan etkinlikten bir fotoğraf – Mark Zuckerberg)

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı konuşmada, sistemin e-mail servisi olmadığını özellikle vurguladı. Geliştirdikleri yeni servisin bir bakımdan e-mail servisi olduğunu, ancak e-mail kalıplarından farklı bir yapı ve mantık içerdiğinin altını çizdi.

E-Mail’in günümüz iletişiminde daha fazla ilerleyemeceğini ve iletişime yeni bir bakış açısı getirmek istedikilerini sözlerine ekleyen Zuckerberg, Facebook’ta günlük 4 milyar mesaj yazıldığını ve insanların artık daha hızlı, öz ve basit şekilde birbirleriyle haberleşmek istediklerini söyledi.

Chat ve E-Mail Arası Bir Sistem

Facebook Messages 3 temel ilke üzerine kuruldu. Bunlar, tüm platformlarla uyumlu mesajlaşma, mesajlaşma geçmişi ve sosyal posta kutusu. Facebook Messages’ta , Facebook üyesi olmayan birinden de e-mail alabilecek ve cevaplayabileceksiniz. Yapılan görüşmeler, mesajlaşma geçmişi adıyla kaydedilecek. (Google-Facebook Savaşında Son Perde!)

Uzantı konusunda bazı çelişkiler yaşayan Facebook yetkilileri, büyük olasılıkla @fb.com uzantısının kullanılacağını bildirdi. Zira, geçtiğimiz günlerde bu alan adını alan Facebook, adresi kendi sitesine yönlendirmiş durumda.

Sistem, varolan Facebook kullanıcı adınızı kullanacak ve davetiye sistemiyle üye olunabilecek. Dilerseniz, buradan davetiye isteği gönderebilirsiniz. Ayrıca sisteme geçen kişiler, arkadaşlarına davetiye gönderebilecek.

:: Facebook Messages servisine katıldınız mı? Facebook’un bu yeniliği iletişime yeni bir soluk getirebilir mi?

:: ShiftDelete.Net Facebook‘ta
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Facebook Bombayı Patlattı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  meraba benim facem kilitlendi ne zaman açılır 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sen bence bir emeil adresi söyle

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yazar emre köse bence bu telefonlar zararlı birşey

 4. SDN Okuru dedi ki:

  nerden alınıyo

 5. SDN Okuru dedi ki:

  facebook adresimi kabul etmiyor ama doğru nasıl çözeriz?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Benim facemde gecici olarak mesaj atma engeli geldi ne zaman kalkar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ben aldım beyler şuan aktif

 8. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl alıcaz

 9. tutsak19 dedi ki:

  Facebook mail hesabı ne zaman aktif olacak acaba ne zaman alabileceğiz..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  katılmam fenerbahçenin kısaltması gibi, hoş olmamış.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Haberde de yazılmış. Tam olarak e-posta değil.

" Facebook Bombayı Patlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Bombayı Patlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Bombayı Patlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "