Facebook, Zuckerberg’e 23 milyon dolar harcadı


11 Nisan 2021 Pazar 13:39
ABONE OL
Facebook, Zuckerberg’e 23 milyon dolar harcadı

Facebook, geçtiğimiz sene kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg için 23 milyon dolardan fazla güvenlik harcaması gerçekleştirdi. Harcama, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun şirketin güvenliğine ilişkin yıllık inceleme raporlarında ortaya koyuldu.

Facebook Mark Zuckerberg için yaptığı harcamaları artırmış 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yayınladığı raporda Facebook’un CEO Mark Zuckerberg‘in güvenliği için 23 milyon dolar harcadığını ortaya koydu. Raporda Zuckerberg ve ailesini korumanın maliyetinin, koronavirüs seyahat protokolleri, ABD seçimleri ve artan güvenlik riskleri için alınan personeller nedeniyle 2020 yılında artış gösterdiği ifade edildi.

facebook-mark-zuckerberg-icin-23-milyon-dolar-harcadi

Firmadan yapılan açıklamada ise, “Mark Zuckerberg‘in kendisi Facebook ile eş anlamlıdır. Sonuç olarak BayZuckerberg ile ilgili olumsuz olaylar doğrudan şirketimizi de etkilemektedir” açıklamasını yaptı . Harcanan bu 23 milyon doların yanında diğer güvenlik masrafları için de ek olarak 10 milyon dolar ayrıldığı, önceki yıl 10.4 milyon dolar olan temel güvenlik maliyetininse 2020‘de 13.4 milyon dolara çıktığı aktarıldı.

Öte yandan yayınladığı mesajda Facebook, 26 Mayıs‘ta gerçekleştireceği hissedarlar toplantısında kendileriyle doğrudan bağı olmayan yöneticilerine kişisel güvenlik hizmeti sağlamak için teklif sunacağını belirtti. Bu hizmetin yönetim kurullarındaki hizmetlerinin bir ödülü olduğunu söyleyen sosyal medya devi, Ocak ve Şubat aylarında kendileriyle doğrudan çalışmayan yöneticilerine kişisel güvenlik hizmeti sundu. Bunda hiç kuşkusuz, ABD seçimlerinin ardından ülkedeki siyasi atmosfer etkili oldu.

Ocak ayında Tech Transparency Project tarafından yayınlanan bir rapor, 6 Ocak’taki Kongre Binası saldırısındaki aktörlerin, olayları planlamak ve koordine etmek için Facebook’taki özel grupları aylarca kullandığını ortaya koydu. Facebook COO’su Sheryl Sandberd de etkinliklerin büyük ölçüde kendi platformlarında organize edildiğini kabul etti.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Şirket adamın istediğini yapar ne var bunda

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Adam kendi parasını kendine vermiş vay anasını

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Şu Facebook yazısından bile nefret ediyorum

" Facebook, Zuckerberg’e 23 milyon dolar harcadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Zuckerberg’e 23 milyon dolar harcadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Zuckerberg’e 23 milyon dolar harcadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması