Okunma

Messenger Reklam Uygulamasına Başlıyor!


18 Şubat 2016 Perşembe 20:58
Messenger Reklam Uygulamasına Başlıyor!

Messenger, tartışmasız Facebook‘un en hızlı büyüyen uygulamalarından birisi. Facebook, yaklaşık 800 Milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılan Messenger için geçtiğimiz günlerde materyal tasarım güncellemesini yayınlayarak Messenger için bir değişim süreci başlatmıştı. Görünen o ki, Messenger‘ın yaşadığı değişim süreci bununla sınırlı kalmayacak.

TechCrunch‘ın haberine göre Facebook‘a yakın ve güvenilir bir kaynaktan gelen sızıntılar bizlere Facebook‘un 2016 yılının ikinci çeyreğiyle birlikte Messenger’a reklam eklemeyi hedeflediğini gösteriyor.

Facebook, uygulamaya getireceği reklamlar ile birlikte firmaların Facebook üzerindeki işlerini de kolaylaştırmayı planlıyor. Gelecek olan reklamlar aynı zamanda reklam verenler için ekstra özellikler sunacak.

Facebook Messenger üzerinden reklam veren kullanıcılar, daha önce iletişim kurduğu kullanıcılara toplu mesaj atma, belirli sorulara otomatik yanıt vererek daha hızlı hizmet sunma veya bir indirim haberini kullanıcılara bildirim olarak gönderme gibi özel opsiyonlara da sahip olabilecekler.

16-02/18/messenger-1455831138.jpg

Şu an her şey reklam verenlerin lehine gibi gözükse de reklam verenler aslında o kadar da geniş haklara sahip olamayacaklar.

Çünkü Facebook sadece reklam izni veren kullanıcılara reklam iletimine onay verecek. Böylelikle Facebook veya Messenger deneyeminin reklam dolu spam mesajlarla etkilenmesinin de önüne geçilmiş olacak.

Ayrıca gelecek olan reklam sistemi ile kullanıcıların beğendiği sayfalara, yaptığı aktivitelere veya mesajlaşırken kullandığı belirli kelimelere göre reklam gösterecek. Böylelikle doğru kişiye doğru reklamı göstererek reklam verenlerin memnuniyetini de arttırmış olacak.

:: Facebook Messenger’a reklam gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Messenger Reklam Uygulamasına Başlıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer insanlar biraz daha bilinçli olsa hiç kullanımına gerek olmayan uygulama facebook üsteli sürekli bilgi topluyor sarj yeme konusunda üzerine yok!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram messengera devam

 3. SDN Okuru dedi ki:

  faceb0k ne zaman biter diye soruyordunuz ya, ahanda bu hamlesinden sonra biter

 4. SDN Okuru dedi ki:

  facebook messenger dayatma ürünü bir uygulama ve kullanıyorum. lazım değil… whatsapp yetiyor bu işler için

 5. SDN Okuru dedi ki:

  aldıkları para yetmiyomu yav

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bence gerek yok çok kullananlar var…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Rahatsız edici bulursam anında kaldırırm.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  kendi ayağına sıkmış olur. 1 milyardan fazla kullanıcısıyla whatsapp'a da reklam gelir ilerde muhtemelen, hep beraber telegrama falan geçelim 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bu uygulamalar sayesinde, şarjımız çook uzun dayandığı için bir sorun *****

" Messenger Reklam Uygulamasına Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Messenger Reklam Uygulamasına Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Messenger Reklam Uygulamasına Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "