Okunma

Facebook Messenger grup kapasitesinde artış!


13 Ekim 2018 Cumartesi 23:59
Facebook Messenger grup kapasitesinde artış!

Facebook, uzun süredir kullanıcı sayısının azalması ve genel kullanım oranlarının düşmesinden kaynaklı, kullanıcıları siteye bağlayabilecek özellikler üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerden biri de Facebook Messenger grup kapasitelerinin artışı olarak karşımıza çıktı!

Facebook Messenger grup kapasitelerini artırdı!

We are social şirketinin yayınladığı son raporlara göre Dünya’da 3.196 milyar aktif sosyal medya kullanıcısı bulunmakta. Facebook ise bu aktif sosyal medya kullanıcı sayısı artış gösterirken, kendi sitelerinde bu hızlı artışı yakalayamamakta.

Sosyal medya kullanıcılarının başka platformlara kaymaması adına, sürekli geliştirmeler üzerine çalışan Facebook, Messenger gruplarındaki etkileşimi arttırmak adına grup kapasitelerini 250 kişiye çıkarttı.

Facebook Messenger grup kapasitesi artışı! SDN-1

Facebook Messenger‘ı sadece iletişime geçmek için değil görüntülü toplantılar, şirket grupları, okul grupları gibi özelleştirilmiş gruplar haline getirmeyi amaçlıyor.

Facebook, 250 kişilik grup içi mesajlaşma desteği sunmasının yanı sıra 50 kişi kapasiteli görüntülü ve sesli konuşma desteği ile de Skype, Hangouts gibi uygulamaların yerine bir seçenek olabileceklerini düşünüyor.

Skype, Hangouts gibi iş sektöründe bolca aktif kullanılan uygulamaların yerine tercih edilebilir mi?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Messenger grup kapasitesinde artış! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Messenger grup kapasitesinde artış! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger grup kapasitesinde artış! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "