Okunma

Facebook Önemsiz Bildirimleri Gizleyecek


09 Ocak 2013 Çarşamba 06:00
Facebook Önemsiz Bildirimleri Gizleyecek

Facebook kullanıcıları, artık çok fazla etkileşime girmediği gruplardan veya yakın arkadaşlardan gelen bildirimleri otomatik olarak kapatıyor. Ziyaretçilerine sadece ihtiyaç duydukları bildirimleri sunmak isteyen sosyal ağ; bildirim ekranında görüntülenmesine karşın tıklanmayan bildirimlerin kaynağını bir süre sonra otomatik olarak “sessize alıyor”.

Facebook üyeleri, böyle bir durumda, örneğin “3 kaynaktan gelen bildirimler kapatıldı, çünkü onları bir üredir kullanmadınız” şeklinde bir uyarıyı bildirim ekranında görüntüleyecek. Aynı bildiride, işlemi geri almak için bir link de sağlanacak.

Üçüncü parti uygulama geliştiricileri, geçtiğimiz ay kullanıma geçen ve kademeli olarak hizmete sunulan bu özellikten etkilenmeseler de, onların da belirli kalite kontrol aşamalarını geçmesi gerekiyor. Geliştiriciler, kendi uygulamalarını son 28 gün içerisinde ziyaret etmemiş olan kullanıcılara bildirim gönderemiyor. Aynı zamanda, görüntüleme başına tık oranının en az yüzde 17 olması gerekiyor.

:: Facebook bildirim ayarlarınızı yaptınız mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook Önemsiz Bildirimleri Gizleyecek”

 1. lBLacK dedi ki:

  sayfam için bildirim alırken artık almıyorum. Bununla ilgili bildirim yada linkte gelmedi geri alabileceğim. Sayfa ayarlarımdan kapatım açsamda gelmiyor artık bildirim, sevmedim

 2. re13el dedi ki:

  Pek gerekli değil, olsa da olur olmasa da.

 3. Tommy Vercetti dedi ki:

  istemeyen kullanmama özgürlüğüne sahipse iyi, yenilik işte

 4. Shıftdelete dedi ki:

  bana e mail geliyor ordanda butur e mailler almak ıstemıyormu tıklıyorum buda bı çözum sayılır.

 5. deatmania dedi ki:

  @eSa, İlk önce uyarısını yapacak ama. Sen istersen gizlemeyi devre dışı yapabileceksin.

  Facebook üyeleri, böyle bir durumda, örneğin "3 kaynaktan gelen bildirimler kapatıldı, çünkü onları bir üredir kullanmadınız" şeklinde bir uyarıyı bildirim ekranında görüntüleyecek. Aynı bildiride, işlemi geri almak için bir link de sağlanacak.

 6. eSa dedi ki:

  İyi olmamış. Genelde her gönderiyi okuyoruz. Ancak hepsine bir yorum veya beğen şeklinde bir işlem yapmıyoruz ki. Belki biri önemli bir haber verecek. Neymiş uzun bir süre ona tıklamamışım. peh . bu özelliği komple devre dışı bırakan bir seçenek te olmalı. ben kullanmak istemem.

" Facebook Önemsiz Bildirimleri Gizleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Önemsiz Bildirimleri Gizleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Önemsiz Bildirimleri Gizleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "