Okunma

Facebook Paylaşım Haritası Yayınlandı


15 Aralık 2010 Çarşamba 14:38
Facebook Paylaşım Haritası Yayınlandı

Facebook tarafından bugün içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulan harita üzerinde 10 milyon kullanıcının arkadaşlarıyla paylaşımı yer alıyor.

Harita üzerinde Facebook kullanıcılarının arasındaki dostluk, koyu arka plan üzerindeki parlak mavi çizgiler olarak gösteriliyor.


Büyük boyuttaki görsele ulaşmak için tıklayın

Haritadaki bilgilere daha dikkatli bakarsak Amerika’nın doğu yarısı, Avrupa ve Endonezya’nı bir kısmı oldukça parlak, Rusya, Çin ve merkez Afrika ise oldukça karanlık gözüküyor.

Bu harita, Facebook tarafından seçilmiş 10 milyon kullanıcının, hesapları içerisindeki arkadaşlarının dünya üzerindeki konumlarına göre düzenlenmiş. Ortaya çıkan veriler dünya halkları arasındaki farklılığın kesin bir kanıtını taşıyor. Harita üzerinde ki ülkelerin sınırları oldukça keskin bir belirginlikte gözüküyor.

Facebook’un paylaşım haritasını göre, Türkiye çevresindeki ülkelerden fazlasıyla sosyal gözüküyor. Özellikle İran, Irak ve Suriye’den bağlanan kullanıcıları Facebook üzerinde fazla varlık göstermiyorlar.

Orta Avrupa’da ise işler oldukça farklı. Özellikle İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere‘den bağlanan kullanıcılar sosyal ağın en gözde kullanıcıları.

:: Facebook’un paylaşım haritası hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Paylaşım Haritası Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Paylaşım Haritası Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Paylaşım Haritası Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "