Okunma

Facebook Türkiye’nin İlişki Durumunu Çıkarttı


07 Şubat 2015 Cumartesi 14:00
Facebook Türkiye’nin İlişki Durumunu Çıkarttı

Sevgililer Günü’ne az bir süre kala Facebook, Türkiye’deki kullanıcılarının ilişki durumlarını açıklayan bir infografik yayınladı.

Türkiye’de 30 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesinin, kullanıcıların bilgi ve paylaşımlarından elde ettiği sonuçlara göre ülkemizde Sevgililer Günü sevgilisi olanlardan çok olmayanlar arasında daha popüler.

Popüler sosyal paylaşım sitesinin kadın kullanıcılarının ilişkisi olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 6,5 iken ilişkisi olmadığını belirtenlerin oranı ise yüzde 19,1. Sitede evli olduğunu söyleyenlerin oranı ise yüzde 20,5.

Bu verilere göre sosyal paylaşım sitesinde kadınların yarısından çoğunun ilişki durumunu belirtmediğini görüyoruz.

Ülkemizdeki erkek kullanıcılar arasında ise ilişkisinin olmadığını söyleyenler çoğunlukta. Facebook’ta ilişkisi olduğunu belirten erkeklerin oranı yüzde 5,7 iken evli olduğunu belirtenlerin oranı ise yüzde 15,6. İlişkisi olmayan erkeklerin oranı ise yüzde 23,7. Yani bu verilere göre ülkemizde bekar erkek daha çok.

Ayrıca sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Sevgililer Günü’nde yapılan güncelleme ise 300 bin seviyesinde. Bu paylaşımların 120 bin 795’i ilişkisi olmayanlar tarafından yapılırken 87 bin 822’si ise ilişkisi bulunan kullanıcılar tarafından yapılmış.

Sevgililer Günü’nde kadınların en çok kullandığı kelime ise 186,566 kez kullanılarak “sevgi” olmuş. Onu 105,606 kez kullanımla “aşık” takip ederken “<3” ise 82,330 kez kullanılmış.

Facebook ayrıca, 25-34 yaşları arasındaki kullanıcıların Facebook üzerinde büyük ihtimalle Sevgililer Günü hediyeleri hakkında konuşacaklarını iddia ediyor.

15-02/07/facebook-infografik-1423306103.jpg

:: Facebook’un paylaştığı bu veriler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Facebook Türkiye’nin İlişki Durumunu Çıkarttı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Zenmate'i aktifleştiremeden giremedim. Google DNS kullanıyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  facebook kullanmıyorum hiç bir eksikliğini de hissetmedim : )

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Girişte sevgililer gününe falan yazmışsın Sevgililer Günü'ne olmalı,özel isim ok

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ne Arkadas ya bunun yüzünden çok boşanma oluyor

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kimse doğruyu seçmiyorki. Kız arkadaşım var ama ilişkisi yok yazıyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Erkekler neden evliliğini ilişkisini saklama gereği duyar kesin çapkınlık yapmak için

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizin çarpık yapısını ortaya koymuş. Bu zihniyetle gideceğimiz yer belli.

" Facebook Türkiye’nin İlişki Durumunu Çıkarttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Türkiye’nin İlişki Durumunu Çıkarttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Türkiye’nin İlişki Durumunu Çıkarttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "