Facebook, siyasi ayarı tutturamadı, yine söz verdi


28 Ocak 2021 Perşembe 10:20
ABONE OL
Facebook, siyasi ayarı tutturamadı, yine söz verdi

Kullanıcılarına sivil ve siyasi grupları önermeme sözü veren ancak bunu başaramayan Facebook, Çarşamba günü zirve yapan bu tarz paylaşımlar için bir kez daha taahhütte bulundu.

Zuckerberg, kazanç görüşmesinde konuştu

Analistler ile dördüncü çeyrek kazanç görüşmesi sırasında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası‘nda bir ayaklanma girişiminin ardından şirketin platformdaki siyasi içeriği azaltma taahhüdünün altını çizdi ve bu hareketi politikadaki “Sıcaklığı, düşürmek ve bölücü konuşmaları caydırmak için bir süredir yaptığımız işin devamı” diye ifade etti.

Zuckerberg, “Şu anda topluluğumuzdan duyduğumuz en önemli geri bildirimlerden biri, insanların siyaset yapmak istemedikleri ve hizmetlerimizdeki deneyimlerini devralmak için savaşmalarıdır” dedi.

Ayrıca Zuckerberg, Ekim 2020‘de Kongre’ye verdiği ifade sırasında, Facebook’un başkanlık seçimleri öncesinde siyasi anlaşmazlığı en aza indirmek amacıyla kullanıcılarına tüm “siyasi içerik veya sosyal sorun gruplarını” önermeyi bıraktığını iddia etmişti.

Aralık raporunda çarpıcı tespit

Ancak, 19 Ocak’ta yayınlanan bir soruşturmada işlerin ters gittiği tespit edildi. Sosyal medya devi Aralık ayı boyunca kullanıcılarına siyasi gruplar önermeye devam etti. Ek olarak soruşturma kapsamında, Trump taraflarına gösterilen bazı grupların, mevcut durum göz önüne alındığında ideal olmayan bir şekilde siyasi şiddet çağrısında bulunan gönderileri içerdiği sonucuna varıldı.

Son olarak tüm bu gelişmelerin sonucunda Facebook CEO’su Zuckerberg, tavsiye edilen siyasi grupları kısıtlamanın yanı sıra, şirketin aynı zamanda kullanıcıların Haber Kaynaklarında günlük olarak gördükleri siyasi içerik miktarını azaltmanın yollarına dair beyin fırtınası yaptığını doğruladı.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook, siyasi ayarı tutturamadı, yine söz verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, siyasi ayarı tutturamadı, yine söz verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, siyasi ayarı tutturamadı, yine söz verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  2. 2 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği
  3. 3 Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık!
  4. 4 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  5. 5 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  6. 6 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!
  7. 7 Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık
  8. 8 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim? 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim?
  9. 9 Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma
  10. 10 Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor!