Okunma

Popüler Siteler Ne Kadar Güvenli?


12 Kasım 2010 Cuma 08:00
Popüler Siteler Ne Kadar Güvenli?

Geçtiğimiz günlerde Firesheep adlı Firefox uygulamasının neden olduğu güvenlik sorunu patlak vermişti. Firesheep sayesinde, herhangi bir wi-fi ağındaki Facebook, Twitter, Gmail hesaplarına izinsiz göz atabiliyordunuz. Bu güvenlik krizinin ardından Digital Society, 10 popüler İnternet sitesinin durumunu araştırdı.

Digital Society, 10 farklı web sitesinin SSL durumunu ve sidejacking’in, hijacking’e karşı ne kadar güvenilir olduğunu inceledi. Değerlendirmenin sonucunda Facebook ve Twitter en düşük puanları alarak ne kadar kötü korunduklarını kanıtladı. En yüksek puanı ise Gmail ve WordPress aldı.

Sidejacking, web sitesinde oturumu açtığınız sırada oluşturulan çerezler sayesinde kurbanın hesabını kısmen ya da tamamen ele geçirme yönetmi. Hijacking ise kullanıcı adı ve şifrenizin saldırganın eline geçerek kontrolü ele alma yöntemi. Tüm bu testler sonucunda herkesin aklında, kullandığımız sosyal ağların ne kadar güvenli olduğu sorusu kaldı.

:: Sizce kullandığınız popüler web siteleri güvenli mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Popüler Siteler Ne Kadar Güvenli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Popüler Siteler Ne Kadar Güvenli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Popüler Siteler Ne Kadar Güvenli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "