Okunma

Facebook Uygulama Geliştirme Servisini Kapattı!


30 Ocak 2016 Cumartesi 07:00
Facebook Uygulama Geliştirme Servisini Kapattı!

Uygulama geliştiricilerin projelerini bulut sistemi sayesinde Parse’a yükleyerek diğer geliştiricilerin de katkıda bulunmasını sağlayan Parse, 2013 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı.

85 milyon dolar gibi bir fiyata Parse’ı satın alan Facebook’un, bu servis sayesinde Google ve Apple’a mobil tarafta alternatif olması bekleniyordu.

Parse servisi 2017 yılında tamamen kapanıyor!

Ocak 2017 itibariyle tamamen kapanacak olan servis ile, sayısız uygulama geliştiricisi Quip ve Orbitz gibi popüler girişimler oluşturdular.

16-01/29/parse-and-facebook.jpeg

Gelirlerinin yüzde 80’lik kısmını mobil reklamlardan elde eden Facebook’un, bu servisi kapatma sebebi ise beklenen büyümeyi sağlayamamış olması.

Kapatma kararından geliştiriciler memnun değil ancak, Facebook Parse API’sı çalışmaya devam edecek.

:: Facebook’un servisi kapatması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Uygulama Geliştirme Servisini Kapattı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Parse gerçekten çok güzel işleyen hızlı bi bulut veritabanıydı yazık oldu

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Zuckerberg onu da parali satabilir!!!!

" Facebook Uygulama Geliştirme Servisini Kapattı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Uygulama Geliştirme Servisini Kapattı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Uygulama Geliştirme Servisini Kapattı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "