Okunma

Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor mu?


17 Mart 2018 Cumartesi 23:59
Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Facebook‘tan gelen resmi açıklamayla birlikte, Facebook Whatsapp ile veri paylaşıyor iddialarına açık bir cevap verdi. Peki Facebook, Whatapp ile veri paylaşıyor mu?

Facebook Whatsapp ile veri paylaşıyor mu? – Resmi açıklama

facebook whatsapp ile veri paylaşıyor sdn 2

Facebook, Whatsapp satın alımının ardından kullanıcılarının Whatsapp verilerini kullanıp kullanmayacağı konusunda gelen sorulara reklam amaçlı kullanım olabilir şeklinde cevaplamıştı. Fakat 2016 yılında yapılan bu açıklamanın üzerinden 2 yıl geçtikten sonra gelen yeni bir açıklama, veri paylaşımı konusuna verilen en net açıklama oldu.

Gelen açıklamaya göre özellikle Avrupa ülkelerinden gelen baskıların sonuç verdiği gözüküyor. Facebook, Whatsapp verilerini reklam amacı dışında herhangi bir şekilde kullanmadığını ve kullanıcıların bu durumu da ayarlardan açıp kapatabileceğini belirtti.

Kişisel verilerle kazancının büyük bir bölümünü karşılayan Facebook, yaptığı bu açıklamayla kullanıcıları inandırabilmiş gibi gözükmüyor.

:: Facebook ile Whatsapp arasında veri paylaşımı olmadığına inanıyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor mu?”

  1. Misafir Ziyaretçi dedi ki:

    Eşim bana bir elektrik supurgesinin resmini gönderdi WhatsApp dan. Daha sonra Facebookta dolaşırken o ürünün reklamını gördüm.

" Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "