Okunma

Facebook Zorbalığa Savaş Açtı


29 Mayıs 2014 Perşembe 10:00
Facebook Zorbalığa Savaş Açtı

Facebook Zorbalığı Durdurun Merkezi ile tanışın. Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağını, çağımızın en büyük sorunlarından birine karşı işe yarar bir hale getiren bu yeni servis, insanlara gerek sanal ortamda, gerekse gerçek hayatta zorbalık davranışlarına tanık olduklarında nasıl harekete geçebileceklerine dair önemli araçlar ve bilgiler sunuyor.

Facebook mühendislerinin, Yale Duygusal Zeka Merkezi‘nden destek alarak oluşturduğu Zorbalığı Durdurun Merkezi, sosyal ağ kullanıcılarının Facebook’ta daha iyi ve daha insancıl bir tecrübe yaşamalarına yönelik üç yıl süren bir çalışma sonucunda geliştirildi.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/f-secure_social_facebook1400759647.jpg
“Diego dur Allahı’nı seversen sen de, zaten ortalık karışık”

Olumsuz Davranışların Önüne Geçecek

Zorbalığı Durdurun Merkezi, insanlara en ihtiyaç duydukları zamanda bilgi sunmak üzere tasarlandı. Facebook’un geri bildirim link’leri üzerinden zorbalığa dair ihbar yapan kullanıcılar siteye yönlendirilecek ve böylece bu tür bir durumda neler yapabileceklerine dair bilgilere ulaşabilecek. Bunlar arasında gençlere yardım etmek isteyen yetişkinlere öneriler, zorlu konuşmalara nasıl başlanacağına dair senaryolar ve zorbalıkla suçlananlara yönelik bilgiler bulunuyor.

Gençlerin sanal dünyada zorbalık (bullying) ile imtihan edilmesine gönlü razı olmayan Facebook, Zorbalığı Durdurun Merkezi ile ihtiyaçları olduğunda insanların gerekli bilgilere ulaşabilmelerini, bu sayede onlara sorunları çözmek konusunda yardımcı olabilmeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi Facebook Zorbalığı Durdurun sayfasından almak mümkün.

:: Sosyal medyada olumsuz davranışlarla karşılaşınca ne yapıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Zorbalığa Savaş Açtı”

  1. AliA dedi ki:

    Meşhur Diego.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kendilerine savaş açsınlar önce. İnsanların kişisel bilgilerini abd ye vermekten vazgeçmedikleri sürece kullanmam.

  3. Nemre dedi ki:

    Yesinler savaşını, Dine Peygambere hakaretlerin ayyukaya çıktığı ortamda hiç birşeyi görmezden gelen bir zihniyet sözde savaş açıyor.

" Facebook Zorbalığa Savaş Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Zorbalığa Savaş Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Zorbalığa Savaş Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "