Okunma

Facebook’ta Video Reklamlar Artacak!


07 Haziran 2014 Cumartesi 14:00
Facebook’ta Video Reklamlar Artacak!

Facebook videolarını sıklıkla izleyen kullanıcıları daha fazla reklam bekliyor. Mashable sitesinin haberine göre, sosyal ağda reklam verenlere yönelik getirilen yenilikler böyle bir sonuç doğurabilir. Salı günü eklenen yeni hedefleme araçları, reklamverenlere daha fazla video izleyen kullanıcıları hedefleme olanağı sunuyor.

Facebook’a göre artış olmayacak

Bu yeni özellik sayesinde, izlenme sayısının önemli olduğu kampanyalarda, reklamverenler daha fazla video izleyen kullanıcıları hedef şansına sahip olacak. Bu durum, kullanıcıların daha fazla reklama maruz kalacağı şeklinde yorumlanıyor. Facebook ise bu düşünceye katılmıyor. Bir şirket sözcüsünün Mashable‘a yaptığı açıklamaya göre, yeni sistemde reklam sayısı artmayacak ancak kullanıcıların gördüğü reklamların türleri değişecek.

Reklam bağlantıları 

Facebook‘un kullanıma sunduğu yeni reklam hedefleme sistemi reklamverenlere videolarının sonuna geribildirim bağlantıları (“daha fazlasını öğren” gibi) ekleme şansı sunuyor. Videolardaki bu türden geribildirim çağrılarına karşılık veren kullanıcılar, ek kampanyalar ve ek reklamlar için hedef kitle arasındaki yerini yeniden alıyor.

:: Günde kaç Facebook videosu izliyorsunuz?

 




yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’ta Video Reklamlar Artacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta Video Reklamlar Artacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta Video Reklamlar Artacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "