Okunma

Facebook’un Bir Oyunu mu?


18 Kasım 2010 Perşembe 07:50
Facebook’un Bir Oyunu mu?

Facebook geçen gün yaptığı bir hatadan dolayı inanılmaz tepki çekti. Sürekli yeni eklentiler ve güvenlik önlenleri geliştirilen Facebook, bu sefer baltayı taşa vurdu.

Her şey yeni bir güvenlik önlemi geliştirilmesiyle başladı. Facebook, sahte hesapları bulan ve onları silen bir eklenti geliştirdi. Bu eklenti ilk başlarda düzgün çalışıyordu. Fakat yapılan bir hatadan dolayı bazı kullanıcıların hesapları donduruldu.

Facebook, bu hatayı erkenden fark etti ve bu eklentiyi durdurdu. Kısa süre etkin olan bu eklenti yinede birçok kullanıcıyı etkiledi (Facebook Mail Adresi Alın).

 

Bu hatadan dolayı kaç kişinin etkilendiği hala gizli tutuluyor.

 

Trajik komik olan bu olayda en çok kadınlar etkilendi. Facebook’un sayfalarında en çok kadınlar bu sorundan şikayetçi. Hatta Twitter’da en çok bayanların şikayetleri görülüyor. Tabi aralarında erkeklerin de şikayetleri yer alıyor. Ama onların şikayetleri, kız arkadaşlarının veya bayan akrabalarının hesabı silinmesi ile ilgili.

Facebook’un bu konu hakkındaki çözümü de oldukça ilginç. Bu hatadan etkilenen kişilere e-posta atan Facebook, kişilerin kimlikleriyle başvurmalarını istiyor.

:: Sizce bu bir hata mı, yoksa Facebook yeni bilgiler edinmek için bu yolu mu izledi.

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook’un Bir Oyunu mu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bence hata değil özellikle yapıldı..

" Facebook’un Bir Oyunu mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Bir Oyunu mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Bir Oyunu mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "