Okunma

Falcon 9 İkinci Kez Drone Gemiye İndi


06 Mayıs 2016 Cuma 09:00
Falcon 9 İkinci Kez Drone Gemiye İndi

Tesla Motors CEO’su Elon Musk tarafından kurulan Space X uzay çalışmaları şirketi, son projesi oan Falcon 9 Roketi ile birçok çalışmada bulunmuştu.

Fakat şirket tarafından büyük ümitler beslenen roket 4 kez fırlatıldıktan sonra infilak etmiş, hayal kırıklığı yaratmıştı.

16-05/06/orbcomm_engines_tight_0-e1406121421266-1940x1090.jpg

Kısa bir süre önce ise beşinci denemesini gerçekleştiren Space X Falcon 9 Roketi, Drone Gemi üzerine iniş yapmış, bir Drone Gemi üzerine iniş yapan ilk roket olarak tarihe geçmişti.

Falcon 9 yeniden Drone gemi üzerine iniş yaptı

Şimdiki süreçte Falcon 9 Roketi, yeniden kalktıktan sonra Drone Gemi üzerine iniş yapma deneyini gerçekleştirdi.

Falcon 9, deneyi bir kez daha başarıyla tamamlayarak, ikinci kez Drone Gemi üzerine indi.

16-05/06/gsba7hnxvmcpc7hzjt50.jpg

JC-SAT 14 Uydusu için çalışmalarını sürdürüyor

Florida’ki Canaveral üssünden kalkışını gerçekleştiren Falcon 9 roketi, JC-SAT 14 adındaki Japon iletişim uydusu ile bütünleşme sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

The Next Web’de yer alan habere göre henüz 250 millik bir uçuş gerçekleştiren Falcon 9’un, görevini başarıyla tamamlaması için 22 bin 300 millik uçuşu gerçekleştirebilecek konuma gelmesi gerekiyor.

:: Falcon 9 Roketi’nin ikinci kez Drone Gemi üzerine iniş yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Falcon 9 İkinci Kez Drone Gemiye İndi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    300 sene sonra bız de yaparız herhalde

  2. SDN Okuru dedi ki:

    YENİ SAVAŞ SİLAHLARI FÜZEYE ROBOTLARI YÜKLE NOKTA ATIŞIYLA İNDİR SAVAŞTIR..SİZEDE MARSA GİDECEZ DESİ***** GİDEBİLİRSİMİZ..***** DIŞARI ÇIKTIGINDA İŞİN Bİ***** KIYAFET NE UÇAK NE FÜZE..MARSA GİDEN OLMAZ AYA BİLE GİDEN YOKDA BAKMA SEN.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Solein onlara cok oynamasinlar bozacaklar roketi

" Falcon 9 İkinci Kez Drone Gemiye İndi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Falcon 9 İkinci Kez Drone Gemiye İndi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Falcon 9 İkinci Kez Drone Gemiye İndi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "