Okunma

Firefox ile Siteye Özel Aramalar Yapın


10 Mayıs 2009 Pazar 13:32
Firefox ile Siteye Özel Aramalar Yapın

Artık pek web sitesinde, tıpkı ShiftDelete.Net‘in üst sağ kısmında gördüğünüz gibi bir arama satırı mevcut. Ancak bazı siteler halen kendi arama motorunu kullanıma açmış değil. Bu gibi siteler için Google‘da arama yaparken “site:www.bidibidi.com” komutunu aradığınız kelimelerin sonuna eklemeniz ya da daha pratik bir çözüm olarak Search Site eklentisini kullanmanız gerekiyor.

Nasıl Çalışıyor?

Eklentiyi kurduktan sonra herhangi bir web sitesinde aramak istediğiniz kelimeyi fare ile işaretleyip sağ tıklayın. “Search Site for …” seçeneğine tıkladığınızda, Google bu metni sadece içinde bulunduğunuz sitede arayacak. Ayrıca isterseniz varsayılan arama motorunu da Google, Yahoo ya da diğer servislerden biri şeklinde belirleyebilirsiniz.

:: Search Site eklentisini Firefox’a kurun.

:: Eklentiyle ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin :
Search Site
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Firefox ile Siteye Özel Aramalar Yapın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ya bu eklentiler operayı taklit etmek zorunda mı?

" Firefox ile Siteye Özel Aramalar Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox ile Siteye Özel Aramalar Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox ile Siteye Özel Aramalar Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "