Ford’dan elektrikli araçlara dev yatırım


27 Nisan 2021 Salı 18:10
ABONE OL
Ford’dan elektrikli araçlara dev yatırım

Romanya fabrikasına 300 milyon dolar değerinde yatırım yapan Ford, burada ICE ve elektrikli güç aktarma organları ile yeni hafif ticari araç üretecek.

Ford, 2024 yılına kadar tüm ticari araç serisini kısmen veya tamamen elektrikle çalışacak şekilde değiştireceğini duyurmuştu. Ayrıca, ticari araç satışlarının üçte ikisinin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli veya plug-in hibrit olması bekleniyor. 

Ford elektrikli ticari planlarını genişletiyor

Bu planın aynı zamanda Romanya‘daki Craiova tesisinde üretilecek tamamen yeni bir modeli de içereceğini belirtelim. Hafif ticari araç (LCV), fabrikaya yapılan 300 milyon dolarlık yatırımın ardından 2023 yılı üretimine benzinli ve dizel motorlarla girecek. 2024’ten itibaren ise elektrikli bir versiyon sunulacak.

Markanın Avrupa başkanı Stuart Rowley, “Ford’un Craiova operasyonları, dünya çapında rekabet gücü ve esneklik sağlama konusunda güçlü bir sicile sahip. Bu yeni hafif ticari aracı Romanya’da üretme planımız, yerel tedarikçiler ve toplumla devam eden pozitif ortaklığımızı ve tüm Ford Craiova ekibinin başarısını yansıtıyor” dedi.

Otomobil üreticisi şimdilik yaklaşan hafif ticari araç hakkında plana sıkı sıkıya bağlı kaldı. Üretici ayrıca fabrikanın Dagenham Motor Fabrikasından yağ brülörleri ve Ford kaynaklı şanzımanlar içeren “en gelişmiş geleneksel benzinli ve dizel motorlardan bazıları” ile donatılacağını duyurdu.

Blue Oval’in Romanya’daki tesisi, 6.000 çalışana ev sahipliği yapıyor ve 2008 yılından bu yana yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım almış durumda, Avrupa’da bir pilli elektrikli araç inşa eden üçüncü tesisi olacak. Ford’un elektrikli araç üretimine dönüştürülen diğer fabrikaları Almanya’daki Köln ve Türkiye’deki Kocaeli fabrikasıdır.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Ford’dan elektrikli araçlara dev yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ford’dan elektrikli araçlara dev yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ford’dan elektrikli araçlara dev yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması