Ford’un Black Mirror tadında robot kargocusu yolda


06 Haziran 2020 Cumartesi 17:00
Ford’un Black Mirror tadında robot kargocusu yolda

Ford Agility’s Digit robotunun insan benzeri kolları ve bacakları bulunuyor. Black Mirror’dan fırlamış gibi görünen bu robot karşımıza ilk kez 2019 yılında çıkmıştı. Robotun siparişleri ise bu yılın ilerleyen günlerinde gönderilmeye başlanıyor. Agility’s Digit adı verilen robotun, bir insanın yapabileceği her şeyi yapabileceği aktarılıyor. Basit işleri kolay bir şekilde yerine getirmesi planlanan robotun, dikkat çektiğini söyleyelim.

Robot kargocu: Ford Agility’s Digit hakkında bilinenler

Digit, geçen yıl karşımıza Ford tarafından çıkartılmış bir robot modeliydi. Agility Robotics şirketi adı altında geliştirilen bu teknoloji harikasının, özellikle paket ve kargo taşımacılığında ve ofis işlerinde kullanılmak üzere tasarlandığı aktarılıyor.

Ford’un insansı robot modeli olarak ortaya çıkan kargocu robot, şirketin sürücüsüz araçların geleceği için desteklediği bir proje olarak biliniyor. Digit çok da yüksek olmayan bir fiyat etiketiyle daha fazla yere ulaşması için, bu yıl içinde satın alan şirketlere gönderilecek.

Temsili olarak Agility Robotics’ten ilk iki robotun Ford tarafından alındığı söyleniyor. Birçok şirketin talip olacağı tahmin edilen bu kargocu robot tasarımının bazı avantajları da bulunuyor.

robot-kargocu-Ford-Agility-s-Digit-02

Yetişkin bir insan boyutlarında olan Digit’in, iki eli ve iki ayağı bulunuyor. Robot, kollarıyla 18 kilograma varan ağırlıktaki paketleri rahatlıkla kaldırabiliyor. Ford Agility’s Digit robotunun 2019’un ilk ürün açıklamasına göre, beş dakika içinde hazır hale gelebiliyor ve yürüyor.

Bu yıl adını oldukça sık duyacağımız LiDAR sensör ile donatılmış olan robot, diğer sensörler de göz önüne alındığında gerçekten işe yaracak gibi duruyor.  Otonom hareket yeteneği bulunan robotun, gelecekte çok ses getirecek bir robot olacağı düşünülüyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ford’un Black Mirror tadında robot kargocusu yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ford’un Black Mirror tadında robot kargocusu yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ford’un Black Mirror tadında robot kargocusu yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!