Okunma

Foursquare Yenilendi


05 Aralık 2011 Pazartesi 16:47
Foursquare Yenilendi

Kişilerin bulundukları yer ve mekânları harita üzerinde bildirerek (check-in) arkadaşlarıyla paylaşmalarını, bu adresler hakkında görüş ve önerilerini bildirmelerini sağlayan uygulama ülkemizde de yaygın olarak kullanılıyor.

Sosyal medyanın etkin isimlerinden biri olmayı başaran platform için kimi işletmeler özel kampanya ve indirimler dahi düzenliyor. Gün içerisinde yapılan açıklamayla, internet takipçilerinin bu denli ilgi gösterdiği yazılıma yeni özellikler eklendiği duyuruldu.

Bunlardan ilki, web sitesi sahipleri için sosyal ağ butonları kıvamında düşünülen“Kaydet” tuşu.

 

Bu sayede herhangi bir sitedeyken “kaydet” derseniz, mekân otomatik olarak yapılacaklar listenize ekleniyor. Ayrıca radar özelliği sayesinde kaydettiğiniz mekânların yakınlarında olduğunuzda, uygulama listenizdeki verileri kullanarak bildirim geçiyor.

Tarayıcılara Eklenti Desteği Geldi

Eklenen bir diğer fonksiyon ise tarayıcılar için geliştirilen eklenti. Bu özellik sayesinde Google Maps üzerinden aradığınız mekânlar direkt noktasal konum olarak favorilerinize ekleniyor.

Bahsettiğimiz yenilikler sayesinde kullanıcıların işini daha da kolaylaştıran yetkililer, amaca yönelik eylemlerin en kolay ve kısa yolla yapılmasını amaçlamışlar.

:: Foursquare uygulamasını kullanıyor musunuz? En çok nerede check-in yaptınız?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Foursquare Yenilendi”

  1. orcnd dedi ki:

    ilk başta önyargı ile " ne işe yarıyacak " diye yaklaştığım bu yazılım şimdilerde sürekli check-in yapttım mı diye düşünmeme sebep oluyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Kullanmaya daha yeni başladım daha önce hiç kaybettiğim bir mekan olmadı tabi:)

" Foursquare Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foursquare Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foursquare Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "