Okunma

Fujitsu Sunucularından Rekor Performans


23 Ekim 2010 Cumartesi 11:06
Fujitsu Sunucularından Rekor Performans

Bilişim sektöründe sunucu performansı, işlem ve veritabanı standartlarını belirleyen bağımsız kuruluş TPC’nin (Transaction Processing Performance Council) kalite kriterlerine göre yaptığı performans sıralamasında, Fujitsu sunucuları birinciliğe ve üçüncülüğe layık görüldü (Depolama Mimarisinde Maksimum Esneklik).

 PRIMERGY RX900 S1 en iyi performanslı sunucu olarak birinci sıraya yerleşirken, PRIMERGY RX600 S5 en iyi 4 soketli sunucu olarak üçüncü oldu. TPC-E sıralamasına göre ilk ona girenlerin arasından Fujitsu’nun sunucuları hem dünyanın en güçlü hem de fiyatına göre en yüksek performans alınan sunucular olarak öne çıkıyor.

    Fujitsu PRIMERGY RX900 S1  TCP-E Benchmark sıralamasında birinciliğe yerleşti.

 

PRIMERGY RX900 S1, yüksek ölçekli, 8 soketli bir raf tipi sunucu olarak TCP-E Benchmark sıralamasında birinci olarak öne çıkıyor. Yüksek performans gerektiren kritik iş uygulamalarını yerine getiren PRIMERGY RX900 S1 sunucular maliyet avantajlı ve çok amaçlı tasarımıyla dikkat çekiyor.

İşlemcileri, hafıza modülleri ve I/O merkezleri arasında en kısa yolu sunan PRIMERGY RX900 S1, tüm sekiz işlemcisinin çalışması için ek donanıma ihtiyaç duymuyor. Böylece kullanıcılar en iyi performans ve bağlantı hızını elde ediyor.

En İyi 4 Soketli Sistem PRIMERGY RX600 S5’te


Fujitsu PRIMERGY RX600 S5 sunucu, TPC-E Benchmark sıralamasında en iyi 4 soketli sistem olarak üçüncülüğe yerleşti. Fiyatı daha uygun olan PRIMERGY RX600 S5, üst ve orta sınıf müşteriler ve büyük şirketler için tasarlandı.

Geniş hafıza kapasitesi ile 4 soketli sunucu birden fazla sanal makine ve veri tabanları, e-ticaret sistemleri, ERP, CRP sistemleri gibi sunucu uygulamalarının (backend services) yürütülmesi için ideal bir ürün olarak dikkat çekiyor.

:: Sunucu sistemlerinde hangi markaya güveniyorsunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fujitsu Sunucularından Rekor Performans konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fujitsu Sunucularından Rekor Performans ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fujitsu Sunucularından Rekor Performans ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "