Okunma

Geleceği Hissetmeye Hazır Mısınız?


20 Kasım 2010 Cumartesi 09:59
Geleceği Hissetmeye Hazır Mısınız?

YankoDesign firması tarafından dizayn edilen bu konsept telefon gelecekteki akıllı telefonların nasıl dizayn edileceğinin bir göstergesi. Bu konsept telefonun ismi ise İkinci Hayat. Firma bu telefonu yaratırken akıllı telefonların kullanıcıların hayatlarında oldukça önemli bir yerde olacağını düşünmüş ve telefonu buna göre tasarlamış.

Tasarımcılar Cho Sinhyung ve Jeon Jungjae‘nin dizayn ettiği bu telefon üzerinde AMOLED ekran kullanılacak. Kağıt tipi ekrana sahip olacak bu telefon kullanıcılara oldukça fazla yenilik sunacak. En önemli yeniliklerden birisi batarya göstergesi. Batarya göstergesinin bulunmadığı telefonun batarya derecesini ürünün renginden anlayacaksınız.

Ürün tam dolu pile sahipken rengi siyaha yakın olacak. Batarya azaldıkça bu renk açılarak şeffaf olana kadar devam edecek. Böylece kullanıcılar cep telefonlarının batarya derecesini anlayabilecek.

Ürünün tasarımı ve yapabilecekleri konusunda söylenenler şimdilik sadece kağıt üzerinde. Bu telefonu dizayn edenler, şeffaf kağıt AMOLED ekranın keşfi için beklemedeler.

:: Gelecekteki telefonunuzun nasıl olmasını dilerdiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Geleceği Hissetmeye Hazır Mısınız?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu telefon nasil yapilir

" Geleceği Hissetmeye Hazır Mısınız? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceği Hissetmeye Hazır Mısınız? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceği Hissetmeye Hazır Mısınız? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "