Okunma

Gelecek Sanal PC’lerde mi?


26 Haziran 2009 Cuma 04:30
Gelecek Sanal PC’lerde mi?

SmartVine N adındaki teknoloji bir ana bilgisayar, bu ana bilgisayara bağlı pc gerektirmeyen ve sadece monitör ve klavye, fare setinden oluşan operatörlerden oluşuyor. Operatörler ana bilgisayarın işlemcisini yüzde 1 ila yüzde 5 arasında kullanabiliyor.

N programlama teknolojisi, 11 operatörün tek bir PC ile çalışmasına olanak sağlıyor. Bu sistemin maliyeti yaklaşık 300 dolar. 11 kişiye sistem alındığını düşünürsek bu değer kat kat artıyor. Bu teknolojinin kullanımı ile donanım bedelinin yüzde 60 ila yüzde 70 oranında azalması ve elektrik kullanımının yine aynı şekilde yüzde 90 oranında azalması bekleniyor.

LG SmartVine N serisi 19 inç monitörler Amerika da yaklaşık 199 dolardan satışa sunuluyor. Aynı serinin 16 ve 17 inç modelleri de var. Ürünlerin yakın zaman içersinde Türkiye de kurumsal pazarda satışa sunulması bekleniyor.

:: LG’nin yeni monitörleri hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gelecek Sanal PC’lerde mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gelecek Sanal PC’lerde mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gelecek Sanal PC’lerde mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "