Okunma

Gmail akıllı ileti e-postaları kendi yazıyor!


08 Mayıs 2018 Salı 20:47
Gmail akıllı ileti e-postaları kendi yazıyor!

Google I/O 2018 etkinliğinde Gmail e-posta servisinin yepyeni yetenekleri hakkında detaylar paylaşıldı. Makine öğrenimi kullanan Gmail akıllı ileti özelliği ise tahmin yeteneği ile e-postaları adeta kendi yazmasıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Gmail akıllı ileti otomatik tamamlama ile e-posta yazıyor!

Geçtiğimiz ay itibariyle Gmail yepyeni görünümüyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. E-posta uygulamasının yepyeni arayüzü oldukça beğeni, toplamayı da başardı. Şimdi ise Google, Gmail için akıllı ileti özelliğinin otomatik tamamlama yeteneğiyle kullanıcıların kolayca başkalarına e-posta ile yanıt vermesini sağlıyor.

Gmail akıllı ileti

Örneğin yeni bir e-posta yazarken “bir süredir…” yazdığınızda yapay zeka doğrudan “… görüşemiyoruz” otomatik olarak tamamlayabiliyor. Akıllı ileti, e-postalarınız için tam cümleleri öneriyor ve bu öneriyi uygun bulursanız tab tuşuna basarak yazma derdinden kurtulabiliyorsunuz. Kısacası arka planda çalışan yapay zeka daha siz yazarken ne yazabileceğini ön görebiliyor.

Bu özellik bağlamsal ifadeler önerirken aynı zamanda gramer ve yazım yanlışlarının da önüne geçilmesi anlamında büyük kolaylıklar sağlayabiliyor.

Gmail için bu yeni ve kullanışlı özellik önümüzdeki haftalarda kullanıcılarla buluşmuş olacak. G Suite kullanıcıları ise bu özelliği aktif olarak kullanabilmek için birkaç ay beklemek zorunda. Ayarlar menüsü altındaki yeni “deneysel erişim” bölümünü üzerinden yeniliği deneme şansı da bulunuyor. Öte yandan Türkçe dil seçeneği için bu henüz mümkün değil.

Görünen o ki Google yakında yapay zeka ile neredeyse düşüncelerimizi okur hale gelecek.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gmail akıllı ileti e-postaları kendi yazıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail akıllı ileti e-postaları kendi yazıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail akıllı ileti e-postaları kendi yazıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "