Okunma

Gmail için Twitter özelliği geldi!


22 Mayıs 2018 Salı 15:00
Gmail için Twitter özelliği geldi!

Hem tasarım hem de özellik anlamında yepyeni hale gelen Gmail, şimdi de Twitter platformundan bir özelliği kendisine transfer etmiş durumda. Artık yenilenen Gmail bahsetme özelliği de sunuyor.

Gmail bahsetme özelliği nasıl çalışıyor?

Son olarak Google I/O 2018 etkinliğinde tanıtılan ve makine öğrenimi kullanarak tahmin yeteneği ile e-postaları adeta kendi yazan Gmail akıllı ileti özelliği ile dikkat çeken e-posta servisi, yenilikleri peş peşe sıralıyor.

Bundan böyle yeni e-posta oluştururken veya yanıt yazarken, bir kişinin e-posta adresini gövde kısmına @ sembolü ve adı ile birlikte ekleyebileceksiniz. Örnek vermek gerekirse, @İlker yazdığınızda Gmail size bu isme sahip kişilerin listesini sunacak ve buradan seçim yapıp bir mailto bağlantısı oluşturmuş olacaksınız. E-postanın alıcısı, bu bağlantıya tıklayarak yeni bir e-posta oluşturma penceresi açmış olacak ve buradan bahsettiğiniz kişiye hızlı ve kolayca yazmaya başlayabilecek.

Gmail bahsetme

Peki, bu özellik ne işe yarayacak? Gmail bahsetme özelliği sayesinde bir kişiyi kolayca bir başka kişiye tanıtmış olacak veya birden fazla kişinin e-posta adresini oluşturduğunuz e-postaya kolayca ekleyebilmiş olacaksınız. Bildiğiniz üzere Twitter kullanıcıları bahsetme özelliğinden sıkça faydalanıyor ve etkileşim sağlayabiliyor.

+ sembolü yerine @ sembolü ile birisinden bahsettiğinizde, kişinin otomatik olarak geçerli mesajınızın alıcısı olarak eklendiğini de belirtelim. Bu kolaylık sağlayan özelliği kullanmak için yeni Gmail arayüzüne geçiş yapmanız gerektiğini de not olarak düşelim. Yeni arayüze geçmeyen veya nasıl geçeceğini bilmeyenler ise aşağıdaki haberimizden faydalanabilir.

Gmail için yeni gelen özellikler konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Gmail için Twitter özelliği geldi!”

  1. Nasıl yılmaz dedi ki:

    Görelim

" Gmail için Twitter özelliği geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail için Twitter özelliği geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail için Twitter özelliği geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "