Gmail kullanıcıların daha çok seveceği hale geliyor


16 Kasım 2020 Pazartesi 16:20
Gmail kullanıcıların daha çok seveceği hale geliyor

Google’ın e-posta göndermek için hizmete sokmuş olduğu Gmail’ın yeni bir blog yazısıyla birlikte kişiselleştirilebilir özellikler kazanacağı duyuruldu. Dünyanın en popüler e-posta gönderme hizmeti olan Gmail, yeni akıllı özelliklere ve kişiselleştirme ayarına kavuşuyor. Bu sayede Gmail yeni özellikler kazanıyor.

Gmail yeni özellikler kazanıyor

Google için yayımlanması planlanan yeni özellikler, kullanıcıların kişisel verilerini veri tabanından silmesini sağlayan özelliğe ek olarak geliyor. Kişiselleştirilebilir özellik ile birlikte artık kullanıcılar verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacak.

Akıllı özellikler arasında gelen kutusu kontrolü, akıllı yazma ve akıllı yanıt gibi özellikleri ve dahasını kapsıyor. Bunun yanında Google, Gmail kullanıcıları için Chat ve Meet gibi uygulamaları için sunulacak akıllı özellikleri kapatıp açma özgürülüğü de sunuyor.

gmail yeni özellikler

Akıllı özellikleri açma/kapama ve kullanıcı verilerini kişiselleştirmek/ kişiselleştirmemek kişiye ayrı bir şekilde sunulacak. Kullanıcıları kendi verileri ve uygulama içindeki hareketlerine odaklanmayı sağlayan Google, bu sayede gizliliği korumayı amaçlıyor.

Yine de bu özellikler hoşunuza gitmediyse Gmail’deki normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Bahsi geçen özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıcıların beğenisine sunulacak.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gmail kullanıcıların daha çok seveceği hale geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail kullanıcıların daha çok seveceği hale geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail kullanıcıların daha çok seveceği hale geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  2. 2 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  3. 3 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  4. 4 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  5. 5 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  6. 6 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  8. 8 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  9. 9 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  10. 10 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!