Okunma

Google Android Gerçekleri Değiştiriyor


06 Aralık 2010 Pazartesi 08:16
Google Android Gerçekleri Değiştiriyor

Cep telefonu sektörü okyanustan da öte bir büyüklüğe sahip. Cihazların yapabilecekleri ise işletim sistemlerine bağlı. Yeni bir cihaz alacaksanız ürünün donanım özellikleri kadar işletim sistemine de dikkat etmelisiniz.

Son dönemin tartışılmaz lideri Google Android büyük üreticilerinde desteği ile pazarda oldukça popüler hale geldi. Gartner firmasının araştırmalarına göre, Samsung Google Android işletim sisteminin en büyük destekçisi durumuna geldi. Bunun başlıca sebeplerinden biri Google Android’in ücretsiz olması.

Samsung 2009 yılının dördüncü çeyreğinde, Google Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar pazarında %9.2 paya sahipti. 2010 yılının üçüncü çeyreğine baktığımızda bu rakamın % 32.1 olduğunu görüyoruz. Samsung, bir yıldan kısa bir sürede Google Android işletim sistemine sahip ürünler içerisindeki pazar payını yaklaşık 3.5 kat arttırmayı başardı.

Bu başarıda Google Android işletim sistemi kadar Samsung’un cihazlarının da önemi büyük. Pazardaki Samsung ürünlerine baktığımızda Galaxy S’in lider durumda olduğunu görüyoruz. Bunun başlıca sebebi ürünün güçlü donanım özellikleri. Samsung Galxy S 4 GB AMOLED ekrana, 1 GHz işlemciye ve Google Android 2.2 işletim sistemine sahip.

Önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez. Fakat şunu biliyoruz ki, Google Android işletim sisteminin popülerliği git gide artacak.

:: Google Android hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Android Gerçekleri Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Android Gerçekleri Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Android Gerçekleri Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "