Google Etiket Yöneticisi


07 Mart 2013 Perşembe 08:10
Google Etiket Yöneticisi

Google Etiket Yöneticisi, sitenize eklemek istediğiniz etiketleri kolay bir şekilde yönetmenize olanak sağlar. Adwords, Google Analytics etiketleri ile Google dışı eklemek istediğiniz etiketleri, site kodunu düzenlemeden Google Etiket Yöneticisi arayüzünden ekleyebilir, düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi ile hata yapma olasılığınız azalır ve web yöneticisi görevlendirmek zorunda kalmazsınız, etiketleri kendiniz kolay ve hızlıca sitenize ekleyebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi’nin birçok avantajı vardır. HTML’nizde değişiklik yapmadan etiket ekleyebilir, var olan etiketleri güncelleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Web yöneticisi yardımı almadan etiketleri kolaylıkla yönetebilirsiniz. İş akışı araçları da etiketlerinizin amaçladığınız şekilde doğru çalışıp çalışmadığını öğrenmenize yardımcı olur. Ayrıca sitenizde tetiklenen tüm etiketleri ve bu etiketlerin nerede tetiklendiğini kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi (Google Tag Manager) nasıl çalışır

Google Etiket Yöneticisi ara yüzünden alacağınız (kapsayıcı snippet olarak adlandırılır) kodu web sitenizin tüm sayfalarına yerleştirmeniz gerekmektedir.

Bu kod, sitenizdeki Adwords, Google Analytics ve Floodlight etiketleri ve web sitenizdeki diğer etiketlerin yerini alır. Kod web sitelerinizin tüm sayfalarına eklendiğinde, Google Etiket Yöneticisi hesabınızdan etiket ekler ve mevcut etiketleri günceller veya yönetirsiniz.   

Tek Bir Google hesabından birden çok Google Etiket Yöneticisi hesabı oluşturabilir veya yönetebilirsiniz. Böylece birden fazla web sitesi için web sitesi izlemeyi ve kampanyaları yönetebilirsiniz. Google Etiket Yöneticisi’nde oturum açtığınızda tüm Google Etiket Yöneticisi hesaplarının listesini görebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi hesabı oluştururken sizden kapsayıcı da oluşturmanız istenecektir. Kapsayıcı, belirli bir web sitesine yönelik tüm etiketleri içerir. Dolayısıyla kapsayıcıya site adını vermek en iyisidir. Yeni bir web sitesi için etiket yönetmeye başlamak için önce kapsayıcı oluşturulması gerekir.

:: Google Etiket Yöneticisini Kullanıyor musunuz?   

Yazan: Sempeak Google Reklam Ajansı
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Etiket Yöneticisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Etiket Yöneticisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Etiket Yöneticisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)