Okunma

Google, Fırtınaya Hazır


28 Ağustos 2011 Pazar 01:16
Google, Fırtınaya Hazır

Irene kasırgası için Amerikan hükumetinin aldığı önlemlere ek olarak, internet devi Google da vatandaşlara hizmet vermek için kolları sıvadı. Google Maps üzerinden hazırlanan haritada, fırtınanın vurması beklenen bölgeler, farklı renk ve işaretlerle belirlenmiş durumda.

Resmi kaynaklardan alınan ve çok sık aralıklarla güncellenen veriler yardımıyla oluşturulan harita, öngörülen sonuçları da açıkça ortaya koyuyor. Bu bölgelerde olan kişi ve kurumlar, haritaya bakarak, daha kolay önlem alabiliyorlar.


Haritataya ulaşmak için tıklayın

Fırtınaya Verilen İsim

Kasırganın adı olan Irene, Latin kökenli bir isim olmasının yanı sıra “barış” anlamını taşıyor. Mitolojiye göre Irene, okyanuslar tanrısı Poseidon‘un kızı.

:: Google Maps ve hükumet işbirliği, Türkiye’ye de örnek olur mu dersiniz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google, Fırtınaya Hazır”

  1. ethem dedi ki:

    ne diyelim sıkı giyinsinler üşütmesinler google konusunda da terminatör filmindeki skynet firması aklıma geliyor hep nedense

  2. SDN Okuru dedi ki:

    devlet desteği bu işte…

  3. ExCeLLeNT dedi ki:

    Alakasız olacak ama bu IRENE Black Hawk Down filminde de geçiyordu. Evet çok alakasız oldu

" Google, Fırtınaya Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Fırtınaya Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Fırtınaya Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "