Google, Gmail güvenliği için önemli şart getirdi


17 Haziran 2020 Çarşamba 20:30
Google, Gmail güvenliği için önemli şart getirdi

Google güvenlik konusunda önemli bir karar aldı. Alınan kararla birlikte Gmail güvenliği artırılmak isteniyor. Bu yöntemle birlikte kullanıcıların bütün Google hizmetlerinde güvenliği daha üstün hale gelecek.

Günümüzde hesap güvenliği önemli konulardan biri haline geldi. Bilgisayar korsanlarının en büyük hedeflerinden biri olan e-posta hesapları için geliştirici firmalar da çalışmalarını sürdürüyor. Güvenlik için en çok kullanılan yöntemlerden biri de iki faktörlü kimlik doğrulama olmuş durumda.

Gmail güvenliği artacak

Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak isteyen firma, daha önceden kullanıcılarına iki faktörlü doğrulama sistemini kullanıma almıştı. Sistem sayesinde hesabına giriş yapmak isteyen kullanıcılar, giriş sayfasında gördüğü sayıyı telefonda üç seçenek arasından seçiyor ve güvenlik sağlanıyordu. Bu işlemi yapabilmek için de telefonun kilidini açmak gerekiyor.

Kullanıcılar bu özelliği kullanmak için elle ayarlar kısmından özelliği aktif hale getirmesi gerekiyordu. Ancak alınan kararla Gmail güvenliği sağlamak için bu özellik otomatik olarak kullanıcılar tarafından kullanılacak. Her kullanıcı giriş yapmak istediğinde bu iki faktörlü doğrulama aşamasından geçecek. Bu özelliğin 7 Temmuz tarihi itibariyle otomatik kullanıma alınması planlanıyor.

gmail güvenliği

Kullanıcılar şu anda bu yöntemle birlikte SMS alım tercihinde de bulunabiliyor. Firma, hesabın bağlı olduğu cihazların kolayca değiştirilmesinin de önüne geçecek. Böylelikle saldırganların eline geçen hesapların, gerçek sahiplerince kolayca geri alınabilmesi amaçlanıyor. Google güvenlik konusunda kullanıcıların gizliliğini korumayı amaçlıyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Google çok sahtekar, hiç güvenmiyorum; aramayı bile artık, google ile yapmıyorum..

" Google, Gmail güvenliği için önemli şart getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Gmail güvenliği için önemli şart getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Gmail güvenliği için önemli şart getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2