Google Haritalar için toplu taşımayı etkileyen yenilik!


09 Haziran 2020 Salı 13:15
Google Haritalar için toplu taşımayı etkileyen yenilik!

Popüler harita servisi Google Haritalar, yol tarifi ve navigasyon için bir kez daha yenilendi. Corona virüsü yüzünden etkilenen kullanıcıları korumak isteyen arama motoru devi, toplu taşımayı ve seyahati etkileyen yeniliğini açıkladı.

Google Haritalar yol tarifi ve navigasyon ile tekrar gündemde

Milyonlarca insanın hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen Corona virüsü, birçok kişinin iş yerine gitmesini ve seyahat etmesini engelledi. Küresel bir normalleşme süreci için çabalayan sağlık çalışanları, henüz istenen ortam koşullarının hazır olmadığını söylüyor.

Hayatın bütün engellere rağmen devam ettiğini düşünen ve insanların dışarıya çıktığını gören Google, kendisine ait olan harita uygulamasına el attı. Artık Google Haritalar’da seyahat kısıtlamaları ile ilgili bildirimler yer alacak.

Google Haritalar yol tarifi

Otomobil kullanmayı ve toplu taşıma araçları ile gezmeyi kolaylaştıran ve bu aktiviteleri daha güvenli bir hâle yeni özellik, seyahat sırasında kullanılan bir yolun Corona virüsünden etkilenip etkilenmediğini gösterecek.

Bu sayede bir kullanıcı maske takıp takmamak konusunda kararsız kalmayacak. Zira Google, sizi sadece gerekli anlarda uyaracak ve size ilgili güzergâhı kullandığınız sırada maske takmanızı söyleyecek.

Google Haritalar yol tarihi ve navigasyon

Google’ın haritalama servisi, COVID-19 salgınından etkilenen yolları kullanan toplu taşıma araçları hakkında da bilgi verecek. Böylece seçtiğiniz güzergâhı kullanan araçların gecikip gecikmeyeceğini veya aslında zamanında gelen trenlerin veya diğer toplu taşıma araçlarının neden geciktiğini öğrenebileceksiniz.

Bu özellik şimdilik şu ülkelerde aktif edildi: Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, Hollanda, İspanya, Tayland, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri.

Google Haritalar

Buna ek olarak Google, kullanıcılara seyahat için tercih edilen rotada herhangi bir COVID-19 kontrol noktası veya kısıtlaması olup olmadığını bildirmek için de bir özellik geliştiriyor. Peki Google’ın planı ne?

Bu özellik, seçilen ilgili yolda herhangi bir kısıtlama veya herhangi bir kontrol olduğu takdirde kullanıcıya daha yola çıkmadan haber verecek. Google Haritalar için yayımlanan yeni sistemin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belli değil.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Haritalar için toplu taşımayı etkileyen yenilik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar için toplu taşımayı etkileyen yenilik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar için toplu taşımayı etkileyen yenilik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  2. 2 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  3. 3 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  4. 4 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  5. 5 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  6. 6 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  7. 7 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  8. 8 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!