Okunma

Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor


06 Şubat 2016 Cumartesi 21:00
Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor

Google, giyilebilir teknolojiler, yapay zeka gibi çözümlerinin ardından, sürücüsüz otomobil üretimini gerçekleştireceğini duyurmuştu. Üretimi gerçekleştirilen yeni otomobille her an tanışabiliriz.

Google, geleceğin teknolojisi niteliğindeki çözümünü ABD dışında, Londra’da test etmek istiyor. Sürücüye gerek duymaksızın, sahip olduğu şoför algoritması ve yapay zeka karar yetisi ile otomobil son dönemin en büyük teknolojilerinden biri olarak kabul ediliyordu.

16-02/06/google-driverless-car-009.jpg

Londra Belediye Başkan Yardımcısı Isabel Dedring konuyla ilgili yaptığı açıklamada, otomobilin büyük şehirlerde çalışmak zorunda olduğunu, bu yüzden kendi şehirlerinin bu teknolojiye tanık olmasının şaşırtıcı olmadığını dile getirdi.

Google’ın insansız otomobili elektrikle çalışıyor ve yetkililerin deyimiyle, kendisi sürülmüyor, kendisine yalnızca binilebiliyor.

Yeni teknolojinin tam tarih verilmese de en yakın zamanda, test sürüşlerine başlaması bekleniyor.

Kaynak: Independent 

:: Google’ın farklı sektörlerde ürettikleri ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adana'da yarım saatte biri önünü kesip levyeyle dalar arabaya…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Helal be Google amca.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  trafiğe çıkmak o kadar kolay değil.
  kaza ve ölüm durumunda sorumluluk ceza vs konularının hukuki altyapısı gerekli

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Londra'da yaşıyorum beklerim.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  türkiye'ye de bekleriz…

" Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın İnsansız Aracı Sokaklara İniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "