Okunma

Google ışık alanı teknolojisine göz dikti!


21 Mart 2018 Çarşamba 16:00
Google ışık alanı teknolojisine göz dikti!

360 milyon dolar değerindeki ışık alanı kamerası ve sanal gerçeklik şirketi Lytro, Google çatısı altına girebilir. Peki, Google ışık alanı teknolojisini ne şekilde kullanma planları yapıyor olabilir?

Google 40 milyon dolar fiyatla Lytro satın alımı yapabilir!

Lytro ilk olarak, 2011 yılında ışık alanı teknolojisini tanıtarak dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu teknoloji sayesinde fotoğrafı çektikten sonra bile netliği istediğiniz alana yapmanız mümkün. Şirketin ilk kamerası ise 2012 yılında 400 dolar fiyatla satışa sunulmuştu.

Google ışık alanı

Şimdi ise Google tarafından Lytro teknolojilerinin ve patentlerinin yaklaşık 40 milyon dolar karşılığında satın alınmak istendiği ileri sürülmüş durumda. Google bu teknolojiyi birçok sanal gerçeklik uygulamasında kullanabilir. Hatta şirketin Steam üzerinden Welcome to Light Fields adlı bir sanal gerçeklik uygulaması yayınladığını da belirtelim. Yakın zamanda Lytro da Reaping Rewards VR deneyiminin geliştiricisi Limitless’ı satın almıştı. Belki de sonraki Google Pixel modellerinde bile bu bu teknolojiye yer verilebilir.

Bu hamleyle Google, Oculus ve Magic Leap gibi rakipleri karşısında da elini güçlendirmiş olacak diye düşünebiliriz.

:: Google’ın bu satın alma hamlesi konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google ışık alanı teknolojisine göz dikti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ışık alanı teknolojisine göz dikti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ışık alanı teknolojisine göz dikti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "