Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor


03 Şubat 2021 Çarşamba 14:35
ABONE OL
Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor

Covid-19 salgınının etkisi ile insanların uzaktan çalışma yöntemini benimsediği günümüzde popülerliğini artıran Google Meet, kullanıcıların ses ve video kalitesini önizlemesi için “yeşil oda” adındaki yeni özelliğini duyurdu.

Google, Meet’in önizleme yeteneklerini genişletiyor

Bir toplantıya girmeden önce görüntü ve sesinizin düzgün çalıştığından emin olmanızı sağlayacak yeni özellik, daha verimli ve sürdürülebilir bir görüşme deneyimi vaat ediyor.

Hali hazırda “Katılmaya hazır mısınız?” penceresinde, karşı tarafın görmesini istemediğiniz herhangi bir şey olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan Google Meet önizleme penceresi, yeni özelliği ile birlikte önizleme penceresini daha da kapsamlı hale getirerek, kullancıların beğenisini kazanmaya devam ediyor.

 

Google Meet üzerinden artık bir toplantıya katılırken “yeşil oda” özelliği sayesinde çevre aygıtlarınızın ve ağınızın içeri girmeden önce düzgün çalıştığını onaylamak için önizleme penceresinde yer alan “sesinizi ve videonuzu kontrol edin” düğmesine tıklamanız yeterli.

Ek olarak Google yeni özelliğin düşük ses kalitesi, yüksek arka plan gürültüsü, sessiz mikrofonlar ve eksik hoparlör veya kulaklık bağlantısı gibi sorunları tespit edebileceğini de belirtiyor.

 

Ayrıca yeni özelliğin bir sorun tespit etmesi halinde, bu durumu sorun giderme ipuçları adı altında bir uyarı mesajı ile gösterdiğini de belirtelim. Aynı zamanda harici cihazların takılı olması halinde, “yeşil odanın” içinde kullanmak istediğiniz mikrofonu, hoparlörü ve kamerayı da seçebileceksiniz.

Şu anda Google Workspace ve G Suite kullanıcılarına sunulmaya başlanan yeni özelliğin, önümüzdeki 15 gün içerisinde herkes tarafından erişilebilir olması bekleniyor.

 
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet, önizleme yeteneklerini genişletiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  2. 2 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  3. 3 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  4. 4 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  5. 5 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  7. 7 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  8. 8 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  9. 9 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  10. 10 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?