Google meme kanseri teşhisinde en iyisi olacak


02 Ocak 2020 Perşembe 16:35
Google meme kanseri teşhisinde en iyisi olacak

Teknoloji devlerinin önemli yatırımlar yaptığı sektörlerden biri de sağlık. Sağlık sektöründeki iyileştirmeler doğrudan insan yaşamına katkı sağlaması açısından da son derece önemli. Sağlık alanına yatırım yapan şirketlerin başında Google’ı sayabiliriz. 2014 yılında DeepMind isimli bir yapay zeka şirketini satın alan Google meme kanseri teşhisi konusunda önemli bir adım da atmış oldu.

Google meme kanseri teşhisi ile ilgili önemli bir adım attı

Teknoloji devi, 2014 yılında İngiltere merkezli DeepMind isimli bir şirket satın almıştı. Şimdi ise bu şirket önderliğinde ve Cancer Research UK Imperial Centre, Northwestern University ve Royal Surrey County Hospital ortaklığında yeni bir yapay zeka sistemi ortaya çıktı.

Google meme kanseri teşhisi konusunda uzman doktorlardan daha iyi olmak için çalışıyor diyebiliriz. Yeni sistem de bunun en somut örneği.

Geliştirilen yapay zeka sistemi mamogram taramalarını kullanıyor. Yapılan açıklamada, yapay zekanın oldukça geniş bir veri tabanı ile eğitildiği söyleniyor. Öyle ki bu eğitim için Amerika Birleşik Devletleri’nden 15 bin, İngiltere’den ise 76 bin kadının mamogram taramaları referans alınmış.

Her kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis son derece önemli. Bu sistem ile meme kanseri tamamen önlenemeyecek olsa da erken teşhis aşamasında oldukça faydalı olacak. Meme kanseri teşhisi yapılmasının ardından durumu kontrol edebilmek de çok daha kolay olacak.

Şimdilik sistem üzerindeki çalışmalar devam ediyor ve sistemin kullanılabilmesi için biraz daha zaman gerekiyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google meme kanseri teşhisinde en iyisi olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google meme kanseri teşhisinde en iyisi olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google meme kanseri teşhisinde en iyisi olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme