Okunma

Google SearchWiki Hazır


22 Kasım 2008 Cumartesi 12:53
Google SearchWiki Hazır

Google tarafından sunulan yeni bir özellik, arama sonuçlarınızı kendiniz için özelleştirmeye yarıyor. SearchWiki adı verilen özellik, eğer İngilizce konuşulan bir ülkede yaşıyorsanız, Google hesabınıza giriş yaptığınızda anında gösteriliyor. Aslında bu özellik arama sonuçlarının yanındaki iki tane küçük ikondan ibaret. Bu ikonlardan sol taraftaki, çıkan arama sonucunu, sonuçlar arasında en üste taşıyor ve bu şekilde siz, o sonucun sizin için ne kadar değerli olduğunu belirtmiş oluyorsunuz. Diğeri ise benzer aramalar arasında, ikonun yanindaki arama sonucunun, diğer kullanıcıların bildirimlerine göre ne kadar popüler olduğunu gösteriyor.


Resmin büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Türkiye’den Nasıl Çalıştırılır?

Şu an için Türkçe Google arabiriminde bu özelliğe erişemedik; fakat Google’daki seçeneklerden İngilizce arama yapmayı seçtiğimizde SearchWiki arabirimi ve özellikleri anında karşımıza çıktı. Elbette yakında Türkçe arabirimde de görülebilecek olan bu özellik, kullanıcıların arama sonuçları hakkında önemli bir veri tabanı yaratmasına sağlayacak. Google için paha biçilmez değerde olan bu iş, yine daha iyi sonuçlara erişmek için birbirine yardım eden kullanıcılar tarafından bedavaya yapılmış olacak gibi görünüyor.

:: Google’ın yeni hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi için: Google
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google SearchWiki Hazır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Helal olsun Google’a verdiğim zaman. İstemediğim bir website geldi, yandaki çarpı işaretine bir bastım ki “puff!!” – Alaaddin Abinin lambadan çıkması gibi bir görüntüyle bulut oldu uçup gitti. Artık beni kandıramayacak henüz vermediği bilgi ile.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    sanırım sadece oturum açtıktan sonra yapıyorsunuz bu işlemi

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Google tarafından bugün sunulmaya başlanan yeni hizmet SearchWiki ile arama sonuçlarınızı kendinize göre dizebiliyorsunuz.

" Google SearchWiki Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google SearchWiki Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google SearchWiki Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "