Google Stadia’dan yayıncıları sevindirecek yenilik


08 Aralık 2020 Salı 11:40
Google Stadia’dan yayıncıları sevindirecek yenilik

2019 yılında Google tarafından piyasaya sürülen bulut oyun hizmeti Stadia, kullanıcılarına verdiği sözlerden birini tutmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda Google, platformu kullanan tüm oyuncuların YouTube üzerinden canlı yayın yapmasına olanak sağlayacak.

Google Stadia canlı yayın desteğine kavuşuyor

Google, şimdiye kadar Stadia platformu için getirdiği en büyük yeniliği devreye sokarak YouTube üzerinden canlı yayın yapmayı mümkün hale getiriyor. İlk etapta sadece web uygulamasında bulunacak bu özelliğin yakın zamanda da Chromecast ve Android‘e gelmesi bekleniyor. The Verge’nin haberine göre canlı yayını başlatmak için, Stadia’nın arkadaşlar menüsündeki “Doğrudan YouTube’da yayınla” seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Daha sonra platform, video akışı için başlık, gizlilik seçenekleri, izleyiciler kitlesi (çocuklar için / çocuklar için değil) gibi özellikleri ayarlamanızı isteyecek. 

google-stadia-canli-yayin-destegine-kavusuyor

Google, oyun platformuna canlı yayın özelliğinin geleceğini duyurduğunda 4K desteğinin de aktif  olacağını belirtmişti. Ancak söz verildiği gibi ilk başlarda 4K desteğinin hazır olarak sunulacağı ile ilgili net bir bilgi yok. The Verge’nin edindiği bilgilere göreyse bu avantaja sahip olmak için Stadia Pro aboneliğine sahip olmak gerekecek.

Öte yandan Stadia, kapsamını geliştirmeye de devam ediyor. Uygulama bünyesine 8 Avrupa ülkesini dahil etti. Avusturya, Çekya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve İsviçre’nin dahil olmasıyla platform toplamada 22 ülkede faaliyet gösterir hale geldi. Ancak platformun ülkemizde halen mevcut olmadığını ve ne zaman aktif olacağıyla ilgili net bir bilginin olmadığını da belirtelim.

 
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Stadia’dan yayıncıları sevindirecek yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Stadia’dan yayıncıları sevindirecek yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Stadia’dan yayıncıları sevindirecek yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme