Okunma

Google Translate yeniden tasarlandı!


29 Kasım 2018 Perşembe 13:15
Google Translate yeniden tasarlandı!

Yaklaşık 12 yıldır hizmet veren Google Translate, düzenli olarak kendini geliştirip yeni diller ekliyordu. Bugün ise yaşanılan gelişme ile birlikte Google Translate yeni tasarımını kullanıma sundu. İşte, karşınızda popüler çeviri platformunun yeni arayüz tasarımı!

Google Translate yeniden tasarlandı!

Google, kullanımını daha kolay bir hale getirebilmek amacıyla Google Translate‘in masaüstü sürümünü yeniden tasarladı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Google Çeviri yeni arayüz tasarımıyla birlikte artık diğer Google ürünleriyle daha uyumlu hale getirildiği müjdelendi.

Günlük ortalama olarak 143 milyar kelimenin çevrildiği platform, yeni görünümü sayesinde yapmış olduğunuz önemli çevirileri artık rahatlıkla kaydedip düzünlenmesine de imkan tanıyacak.

Bunun haricinde ise şirket birden çok dil konuşan kullanıcılar için çevirilerini tek bir tıklama sırayabilmesine ve gruplayabilmesine de yardımcı olacak.

Google Translate

İlk olarak 2016 yılında Nöral Makine Çeviri teknolojisi ile birlikte oldukça büyük bir yol kat eden Google Çeviri, bu gelişimini yeni tasarımıyla da taçlandırdı.

Çeviri konusunda da bir takım yenilikler sunan Google, kullanıcılara çevirdikleri kelimelerin eş anlamlarının haricinde, artık örnek cümlelere yer verecek. Böylece kullanıcılar çevirdikleri kelimelerin nasıl ve nerede kullanıldığını rahatlıkla algılayabilecekler.

Minimal tasarım hatlarının hakim olduğu yeni arayüzün haricinde, artık pdf, docx, xls ve doc. gibi bir çok dökümanında platform üzerinden çevrilmesine olanak sağlanacak.  Şimdilik belli başlı bölgelerdeki kullanıcıların erişebildiği yeni arayüz tasarımı birkaç gün içerisinde tüm dünyadaki kullanıcılar için de sunulacağını belirtelim.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Translate yeniden tasarlandı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Google Translate, yeni yüzü ile, Yandex Çeviriye benzemiş.

  2. Anonim dedi ki:

    Sesli asistan da baya gelişmiş. Bildiğin sohbet ediyor.

" Google Translate yeniden tasarlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Translate yeniden tasarlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Translate yeniden tasarlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "