Okunma

Google UFO’nun Gizemi Çözüldü


07 Eylül 2009 Pazartesi 07:53
Google UFO’nun Gizemi Çözüldü

Google‘ın geçtiğimiz cumartesi günü sayfasına eklediği logo, tüm dünyada bir anda en çok konuşulan konu oldu. İkinci “O” harfi yerine bir uzay gemisi koyan Google’ın bu hareketi, çeşitli platformlarda gün boyu tartışıldı. Eş zamanlı olarak Google’ın Twitter sayfasında yazdığı “1.12.12 25.15.21.18 15 1.18.5 2.5.12.15.14.7 20.15 21.19” iletisi de, akılları karıştırmıştı. Meraklı kullanıcılar bu şifreyi çözmüş ve sonucunda “All your O are belong to us” mesajı çıkmıştı. Bu mesaj, internet efsanesi olan “all your base are belong to us” cümlesine bir ithafta bulunuyordu.


Google’ın çok konuşulan logosu.

 

Aşağıdaki görselde de Google’ın Twitter sayfasındaki mesajı görülüyor:

 

Google’ı uzaylıların yönetmeye başladığını iddia edenlerin yanı sıra, Google’ın Skynet gibi bir firma olduğunu ve istilaya başlayacaklarını da iddia edenler oldu. Bu uçuk kaçık teorilerin hiçbiri tutmadı. Google’dan gelen resmi açıklamada, logonun, 1989 yılında piyasaya çıkarılan ve “All your base are belong to us” cümlesini internet efsanesi haline getiren oyun olan Zero Wings‘e ithafen hazırladığı belirtildi.

:: Google’ın bu logosunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google UFO’nun Gizemi Çözüldü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kötü birşeyler olsun diye can atıyoruz : )

" Google UFO’nun Gizemi Çözüldü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google UFO’nun Gizemi Çözüldü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google UFO’nun Gizemi Çözüldü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "