Okunma

Google’dan Amazon’a Şok Transfer


14 Temmuz 2014 Pazartesi 21:10
Google’dan Amazon’a Şok Transfer

Google Glass’ın yaratıcıları arasında olan ve bugüne kadar şirketin akıllı gözlük teknolojisini yöneten Babak Parviz, tüketiciler cephesinde Google‘ın en büyük rakibi olan Amazon‘a transfer oldu. Glass projesinin yönetiminden çekildiğini açıklamasından kısa bir süre sonra Parviz, Amazon’da işe başladığını doğruladı.

Amazon’da yakalayacakları başarı ile ilgili büyük heyecan duyduklarını belirten Parviz, yeni şirketinin akıllı telefon ve TV kutusuyla başlayan kendi donanımını üretme stratejisinde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Amazon’un tüketici elektroniği alanında tablet ve e-kitap okuyucu ürün aileleri de bulunuyor.

Dört yılın ardından Amazon’a geçti

Google’ın bugüne kadar tanıttığı en ilgi çekici projelerinden birinin başında uzun süredir yönetici konumunda bulunan Parviz, iki hafta önce Glass projesinden ayrıldığını açıklamıştı. University of Michigan’da elektrik mühendisliği alanında doktorası bulunan Parviz, 2010 yılından bu yana Google’da çalışıyordu.

:: Sizce Amazon’un hedefinde ne var?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Amazon’a Şok Transfer konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Amazon’a Şok Transfer ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Amazon’a Şok Transfer ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "