Okunma

Google’dan Bomba Bir Özellik Daha


11 Ocak 2011 Salı 06:08
Google’dan Bomba Bir Özellik Daha

Bugünden itibaren videolarınızı Google dokümanlar içersinde oynatabileceksiniz. Tek yapmanız gereken videonuzu bir yazı belgesini yükler gibi Google dokümanlarınıza eklemeniz.

Dokümanlar listenizden yüklediğiniz dosyayı tıkladığınızda Google oynatıcı videonuzu izlemeniz için yeni bir sayfa açacak. Buradan videonuzu izleyebilirsiniz.

Google dokümanlara yüklenen video dosyaları en fazla 1 GB olabiliyor. Yükleyip oynatabileceğiniz en yaygın video biçimleri ise WebM dosyaları (Vp8 video codec bileşeni ve Vorbis Ses codec bileşeni), MPEG4, 3GPP ve MOV dosyaları – (h264 ve mpeg4 video codec bileşenleri ve AAC ses codec bileşeni).

AVI (Birçok kamera bu biçimi kullanır. Genellikle video codec bileşeni MJPEG ve ses codec bileşeni PCM’dir), MPEGPS (MPEG2 video codec bileşeni ve MP2 ses), WMV ve FLV (Adobe – FLV1 video codec bileşeni, MP3 ses).


Google dokümanlarınıza videolarınızı 1920 x 1080 piksel çözünürlükte yükleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konuların başında sev ve video uyumu bulunuyor. Ses ve video uzunlukları aynı olmalı ve ses ile video aynı anda başlayıp aynı anda sona ermeli.

Dokümanlar listenize yüklediğiniz bir video dosyasını tıkladığınızda video, bir video oynatıcı içeren yeni bir sayfada açılıyor. Video oynatıcının çalışması için Flash uygulamasının sisteminizde yüklü olması gerekiyor.

Video izlemeniz için açılan sayfada dosyanın sahibi, paylaşılıp paylaşılmadığı ve ne zaman yüklendiği gibi ek bilgiler bulunuyor. Bu ortamda yüklediğiniz dosyanın önceki sürümlerini de indirebilirsiniz ancak bu sürümleri oynatıcıda görüntüleyemezsiniz.

Eski sürümlerden birini oynatmak isterseniz, daha yeni sürümleri silmeniz ve eski sürümün işlenmesini beklemeniz gerekiyor.

::
Google’ın sunduğu bu yeni uygulama hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Bomba Bir Özellik Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Bomba Bir Özellik Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Bomba Bir Özellik Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "