Google’dan kadınlara yönelik kuruluşlara hibe desteği


08 Mart 2021 Pazartesi 09:40
ABONE OL
Google’dan kadınlara yönelik kuruluşlara hibe desteği

Google, kadınları ve kızları güçlendirmeyi taahhüt eden kar amacı gütmeyen kuruluşların ve sosyal girişimlerin çalışmalarını finanse etmek için bugün bir dizi programın yanı sıra 25 milyon dolarlık hibe verdiğini duyurdu.

Hibe desteği sistemik engelleri ele almayı amaçlıyor

Google’ın CEO’su Sundar Pichai sanal bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İnternet Kadınlar Günü‘nde açıklanan çabanın, kadınların ekonomik eşitliğe erişim, finansal bağımsızlık oluşturma ve girişimcilik fırsatına sahip olmaları için sistemik engelleri ele almayı amaçladığını açıkladı.

Google.org Başkanı Jacquelline Fuller, etkinlikte “Bu ekiplerin neye ihtiyacı olursa olsun, onların yanında olacağız ve vizyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olacağız” dedi. Şirket, 9 Nisan‘a kadar dünya çapındaki ekiplerin başvurularını kabul edeceğini de duyurdu.

Fuller ayrıca, Google.org‘un Hindistan’da yetersiz hizmet alan kadınlara yardımcı olmak için 1 milyon dolar daha ek yatırım yapacağını belirtti. Hindistan dünyanın en büyük ikinci interneti olsa bile, kadınlar ülkedeki çevrimiçi kullanıcıların küçük bir yüzdesini oluşturuyor.

Beş yıl önce, her 10 internet kullanıcısından sadece biri kadındı. Bu açığı kapatmak için Internet Saathi adlı Hindistan odaklı bir program başlatan Google, bugün Hindistan’ın kırsal kesimindeki 10 internet kullanıcısından dördünün kadın olduğunu ifade ediyor. Şirket, Internet Saathi’nin Hindistan’da 30 milyon kadına fayda sağladığını açıkladı.

Google

Google Hindistan başkanı Sanjay Gupta programı, “Bu program basamaklı bir etki yarattı” diye ifade ediyor.

Ancak, Hindistan ve Güneydoğu Asya‘da Google’ın Kıdemli Pazarlama Direktörü Sapna Chadha, olumlu etkiye karşılık “yalnızca çevrimiçi olmak yeterince ilerleme sağlamıyor. Hindistan’daki kadınlar geleneksel olarak ekonomik katılımdan alıkonulmuştur” açıklamasında bulundu. 

Şirket ek olarak, Hindistan’daki 100.000 kadın çiftçiye dijital ve finansal okuryazarlık sağlamak için Nasscom Vakfı ile ortaklık kurdu ve 1 milyon kadın girişimciyi etkinleştirmek ve desteklemek için “Kadınların İrade” adlı bir program oluşturdu.

Programının bir parçası olarak Chadha, İngilizce ve Hintçe dillerinde öğreticiler, iş fikirleri ve diğer fırsatları içereceğini söylediği bir web sitesini de açıkladı.

Chadha, Google’ın ayrıca Google Pay uygulamasında, girişimcilerin iş sayfalarını ödemeler uygulamasında ücretsiz olarak sergilemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya çalıştığını da açıkladı.

Chadha, kadın girişimcilerin artık işletmelerinin bir kadın veya kadınlar tarafından yönetildiğini Google Arama ve Google Haritalar‘da vurgulamayı seçebileceğini de sözlerine ekledi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google’dan kadınlara yönelik kuruluşlara hibe desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan kadınlara yönelik kuruluşlara hibe desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan kadınlara yönelik kuruluşlara hibe desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor