Google’dan Yeni Yatırımlar


10 Haziran 2010 Perşembe 12:48
Google’dan Yeni Yatırımlar

Popüler arama motoru Google, içeriğindeki bilgilerin her an güncellendiği bir mecra olan internette, herhangi bir konuyla ilgili en son gelişmeleri kolayca takip etmeye yarayan, kullanıcıların ilgilerini çekecek içeriğe ulaşmak için aralıksız olarak araştırma yapmasına gerek bırakmayan hizmeti Google Alerts‘ü Türkçe olarak da hizmete soktu.

Google Alerts, kullanıcıların takip etmek istedikleri konulardaki web sitelerini, blog güncellemelerini ve haber makalelerini tarayıp, bulduğu içeriği kullanıcıların e-posta kutularına gönderiyor. Kullanıcıların tek yapması gereken Google’da arama yaparcasına ilgilendikleri konuyu girmek ve yeni sonuçlar çıktıkça Google Alerts’ün kendilerini bilgilendirmesini beklemek.

Dünya çapında milyonlarca insan, ilgilendikleri konularla ilgili olarak interneti taramak için Google Alerts‘ü tercih ediyor. Örneğin:

 • · Şirketler, kendileri ve ürünleri hakkında gazeteler, yorumcular, blog yazarları ve müşterileri tarafından yazılanları Google Alerts ile takip ediyor.
 • · Blog yazarları, ilgi alanlarındaki son gelişmeleri ve güncel olayları gelişimleri sırasında takip etmek için Google Alerts’ü kullanıyor.
 • · Birçok insan kendileri hakkında internette bir şey yazılıp yazılmadığını, semtlerinde ne olup bittiğini veya ünlülerle ilgili en son haberleri öğrenmek amacıyla Google Alerts‘e başvuruyor.

Google Alerts’ün Türkçe sürümüne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Google arka planlarını da değiştirdi

iGoogle’dan bu yana kullanıcılarına daha ilintili, etkin ve eğlenceli bir arama tecrübesi sunmak adına kişiselleştirmeye de önem verdiğini gösteren Google, bu alanda bir yeni özellik daha hizmete soktu.

Bundan böyle kullanıcılar Google anasayfasının fonuna diledikleri bir fotoğrafı veya resmi ekleyebilecekler. Eklenecek görseller bilgisayarlardan, Picasa Web Albümleri‘nden veya Picasa’nın ev sahipliği yaptığı herkese açık galerilerden de yüklenilebilecek.

:: Google’ın yeni hizmleri hoşunuza gitti mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Yeni Yatırımlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Yeni Yatırımlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Yeni Yatırımlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!