Okunma

Google Kimleri Takip Ediyor?


02 Mart 2009 Pazartesi 09:10
Google Kimleri Takip Ediyor?

İnternette birilerini takip etmenin çeşitli yolları var. Mesela blogu varsa sık kullanılanlar listenize ekleyebilir, e-posta bülten üyeliğine sahipse adresinizi kaydedebilir, RSS bağlantısıyla RSS okuyuculardan izleyebilirsiniz. Bir de mikroblog olarak tanımlanan FriendFeed ve Twitter var ki bu ikisi için dünyanın en popüler online takip servisleri diyebiliriz.


Google’ın özel olarak takip ettiği 67 kişi karşınızda.

Pek çok şirketin yaptığı gibi Google da Twitter’da hesap sahibi olanlardan. Eğer Twitter’da hesabınız varsa siz de Google’ı takip eden 36 bin 772 kişi arasına girebilir, ne yapıyor ne ediyor diye takip edebilirsiniz. Bu serviste Google’ın da takip ettiği isimler olduğunu belirtelim. Yazıyı hazırladığımız an itibariyle Google 67 kişiyi/hesabı düzenli olarak takip ediyor. Takip ettiği isimler arasında Yahoo, Live_Search, CNET News gibi şirket hesaplarının dışında kişiler ve önde gelen teknoloji şirketlerinin yöneticileri de bulunuyor. Eğer siz de Google’ı takip edenler arasına girmek isterseniz Twitter’da hesap açıp twitter.com/google hesabını eklemeniz yeterli.

:: Google sizi ne zaman takip etmeye başlar?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Kimleri Takip Ediyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Google bize logo yaptan sonra Google beni takip et kampanyası açsak.

" Google Kimleri Takip Ediyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kimleri Takip Ediyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kimleri Takip Ediyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "