Okunma

Güneş Enerjisine Talep Artıyor


07 Mayıs 2009 Perşembe 08:45
Güneş Enerjisine Talep Artıyor

Tunçmatik, kendi bünyesinde kurduğu Powergie  oluşumu ile yenilenebilinir enerji alanında güneşe yatırım yaparak, bu konuda A dan Z’ye çözümler sunuyor.

Dünya’da yaşanan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, alternatif enerji kaynaklarına duyulan ihtiyacı günden güne arttırıyor. Yeni enerji kaynağı olarak öne çıkan güneş, tüm dünyada giderek büyüyen bir kullanım alanı buluyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak bilinciyle ‘temiz enerji’ kullanımının önemi de artıyor.

Topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olan Güneş Sigorta, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı çerçevesinde, Tunçmatik ile işbirliğine girerek yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılmasına katkı sağlıyor.

Binanın elektrik ihtiyacının %10’nu  bu santralden sağlayacak olan Güneş Sigorta, gerçekleştirdiği basın toplantısı ile santralin açılışını yaptı. Güneş Sigorta Genel Müdürü İlker Aycı Türkiye’de birçok plaza bulunduğunu ancak hiç birinde güneş paneli olmadığına dikkat çekti. ‘dilerim ki binalar inşaa edilirken güneş santrallerinden daha çok yararlanmanın yolları aranır’ dedi.

Basın toplantısının açılışını yapan Hayatı Yazıcı, yenilenebilir enerji ihtiyacının Türkiye için önemini vurgularken, öncülükleri ve duyarlılıkları için için Tunçmatik ve Güneş Sigorta yetkililerini tebrik etti.

:: Güneş enerjisi hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Güneş Enerjisine Talep Artıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Vatandas sana gelmez sen vatandasa gideceksin. Sokakta tanitim kampanya yapacaksin. Bastir parayi taksitle evine bunu yapalim diceksin vatandasa. Kim hayir diyebilir gunes enerjisine? Benim evimde bundan yok. Niye yok? Sebebi bu.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Güneş panellerinin gitgide ülkemizde yaygınlaşması dileğiyle.

" Güneş Enerjisine Talep Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneş Enerjisine Talep Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneş Enerjisine Talep Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "