Okunma

Güneş Panelleri Küresel Marketlerde


26 Mayıs 2009 Salı 14:29
Güneş Panelleri Küresel Marketlerde

Sharp’ın tanıttığı LR0GC02 güneş paneli modülünün küresel marketleri yerini alması yakın zaman içersinde birçok kendi kendini doldurabilen mobil cihaz göreceğimiz analamına geliyor. Bu yeni teknoloji ile üretilen güneş paneli sadece 0,8 mm kalınlığında ve bu endüstrinin en ince paneli.

Güneş enerjisi, yeşil çevre için gerekli bir teknoloji ve tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Bu panelin geliştirilmesinde çoklu kristal silisyum temel alınmış. Ve panelin maksimum gücü 300 mW olarak belirtiliyor. Bu teknoloji mobil cihazlar için yedek güç kaynağı olarak hayat bulacak.

Ek olarak, hücre yüzeyindeki elektrot kalıbının üreticilerin istediği şekilde formlanabilmesi mobil cihazların tasarım esnekliğini arttırıyor.

::
Nerelerde güneş paneli kullanmak istersiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güneş Panelleri Küresel Marketlerde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneş Panelleri Küresel Marketlerde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneş Panelleri Küresel Marketlerde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "