Okunma

Güneş ve rüzgarla çalışan karavan!


30 Ağustos 2017 Çarşamba 08:00
Güneş ve rüzgarla çalışan karavan!

Kampçıların karavan ile tatilde yaşadığı en büyük sorunlardan biri iç ihtiyaç için kullanılacak elektrik enerjisine ulaşım oluyor. Green Cat Technologies tarafından tasarlanan sCarabane, bu soruna yeşil teknolojiler ile çözüm getiriyor.

Rüzgar ve güneşten enerji üretiyor

Fütüristik bir tasarıma sahip olan sCarabane, yarım saatte katlanabiliyor ve istenilen şekli alabiliyor. Sizin katlama şeklinize göre standart bir karavan veya yuvarlak bir stand halini alabiliyor. Ancak bu karavanı ayrıcalıklı kılan tasarımdan daha çok yenilenebilir enerji ile iç ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olması.

Karavanın üstünde bulunan parabolik ayna güneşi 360 derece izleyebiliyor. Bu aynanın emdiği güneş enerjisi ile su ısıtabiliyorsunuz. Üzerinde bulunan dikey eksenli rüzgar türbini 500 watt’a kadar temiz güç üretebiliyor. Daha fazla güç gerektiğinde ise güneş pilleri de bu gücü destekleyecek şekilde 500 watt daha güç üretebiliyor. Böylelikle kamp kurulan bölgenin hava şartlarına göre iç enerji ihtiyaçları karşılanabiliyor.

17-08/30/yenilenebilir-karavan-shiftdelete.jpg

Çocuk odası, yatak odası ve mutfağı bulunan karavanın duvarları dışarıya açıldığında oldukça geniş ve ferah bir yaşam alanı oluşuyor. Yağmur suyu toplama ve su filtreleme sistemleri de dahil olmak üzere geliştirme çalışmaları tamamlandıktan sonra piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

:: İç enerjisini rüzgar ve güneşten karşılayan karavan hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Güneş ve rüzgarla çalışan karavan!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben çok beğendim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    10 15 yazı içinde tek mantıklı makale umarım hepsi bu şekil de olur ilerde yenilikçi ve fikir veren reklam değil aynı şeyin versiyonlarını görmek istemiyoruz…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    zorlu yollarda sıkıntı yaşatır taşıması

" Güneş ve rüzgarla çalışan karavan! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güneş ve rüzgarla çalışan karavan! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güneş ve rüzgarla çalışan karavan! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "