Okunma

Günün Bedava Oyunu: Allegiance


06 Ocak 2011 Perşembe 12:30
Günün Bedava Oyunu: Allegiance

Microsoft, 2000 yılında, uzay savaşları simülasyonu ile gerçek zamanlı strateji ögelerini harmanlayan bir yapım geliştirdi: Allegiance. Meteor faciası sonunda yüzde 95’i yok olan bir dünya ve kaos içindeki güneş sisteminde geçen oyunda, dört süper güçten birinin mensubu oluyor ve kendi filonuzu oluşturuyordunuz.

Ne var ki yapım, aldığı olağandışı notları, satış başarısı ile birleştiremedi ve Gamespot’tan “Kimsenin oynamadığı en iyi oyun” ödülünü kazandı. Cnet, IGN ve yayından da, “Yılın oyunu” ünvanını elde etti.

Kimsenin Oynamadığı En İyi Oyun

Şimdiyse işler değişti. 2004 yılında Microsoft yetkilileri, oyunu, belli açılardan “açık kaynak kodlu” biçime dönüştürdü. Yapımın meraklıları, oyuna yüzlerce ilginç yenilik getirdi. Bir zamanların satılmayan oyunu, indirme rekorları kırmaya başladı.

Yüz binlerce kişiden oluşan çoklu oyuncu seçeneği, pilotluk eğitimi, filonuzu kurma ve geliştirme, uzay savaşları ve geminizi çarpıcı silahlarla modifiye etme şansınızın olması, Allegiance’ın başarısının en önemli nedenleri. Oyunu indirmek için, bağlantıya tıklamanız yeterli.

Oyunun Künyesi

Platform: Windows XP ve Üstü
Geliştirici: Microsoft
Dağıtımcı: Microsoft
Sistem Gereksinimleri: DirectX destekli 64 MB ekran kartı, 200 MB sabit disk alanı, 300 MHz İşlemci

Allegiance – 1

Allegiance – 2

Allegiance – 3

Allegiance – 4

Allegiance – 5

:: Uzay simülasyonlarına ilgi duyuyor musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Günün Bedava Oyunu: Allegiance”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    biraz mantıklı

" Günün Bedava Oyunu: Allegiance konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Günün Bedava Oyunu: Allegiance ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Günün Bedava Oyunu: Allegiance ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "