Okunma

Güvenli ödeme sistemi PAYNET


02 Ekim 2009 Cuma 21:03
Güvenli ödeme sistemi PAYNET

Bilişim sektörünün en yaygın dağıtıcısı Arena, sektöre getirdiği uygulama ile bayilerinin rekabette güçlenmelerine, verimli ve etkin ticaret yapabilmelerine olanak sağlıyor.

Arena, güvenli ödeme sistemi PAYNET ile sahip olduğu gücü bayilerinin kullanımına açıyor. Bayiler PAYNET ile tek POS terminali üzerinden kart pazarının %95’ne hizmet verebilecek. PAYNET güvenli ödeme sistemi, karlı, hızlı, pratik, bayilere özel kampanyaları ve kullanım kolaylığı ile etkin ve güvenilir bir ticaret modeli olmaya aday. PAYNET, mobil POS cihazı alternatifi ile Türkiye‘nin her yerinden anında güvenli tahsilat imkanı da sunuyor.

Üye işyerlerinin çok kazançlı çıkacağı bu sistem ile pek çok POS yerine tek bir POS kullanımı olacak, böylece her bir POS için ayrı ayrı kira, elektrik, telefon vs harcaması yapılmayacak ve ayrıca mağazalardaki POS kirliliği de ortadan kalkacak. Üye işyeri banka kartını tek cihazdan geçirdiği için farklı banka kartlarının kullanılmasından dolayı ödeyeceği ekstra komisyonu ödemeyecek. Ayrıca kurulum, bakım-onarım ve saha hizmetlerine ilişkin masraflar teke inecek.PayNet’in sektörde yer alan diğer kredi kartı sistemlerine kıyasla en önemli farklılığının bayilerin bu sistemi sadece Arena’dan mal alırken değil kendi müşterilerine mal satarken de kullanabilmeleri.

 

Hızlı internet altyapısının yaygınlaşmasıyla veri iletiminde önemli bir ivme kazanan POS terminalleri, artık pazarlama alanında da yeni bir mecra olarak kullanılmaya başlandı. Ortak POS kullanımının da gündeme gelmesi ile hareketlenen bu pazar, önümüzdeki dönemde çok aktif olacak. Herkes için kazan-kazan modelini içeren ortak POS kullanımının kriz ortamında daha da büyüyeceği öngörülüyor.

Aynı POS üzerinden 7 kredi kartı markasına hizmet verebilen PAYNET’i (Advantage, Asya Card, Axess, Bonus, Cardfinans, Maximum, World), bayi kanalının kullanımına açan Arena, KDV dahil satışlarının %35’ini bu sistem üzerinden gerçekleştirmeyi planlıyor.

:: PAYNET verimli ve etkin bir ticaret modeli olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Güvenli ödeme sistemi PAYNET konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Güvenli ödeme sistemi PAYNET ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenli ödeme sistemi PAYNET ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "