Okunma

H57 Görücüye Çıktı


07 Haziran 2009 Pazar 08:00
H57 Görücüye Çıktı

Bu ürünlerden biri de MSI firmasının H57 yongasına sahip anakartı. Bu anakart Clarkdale işlemci desteğine sahip olacak. Bildiğiniz gibi Intel Eylül ayında P55 yongalı anakartlarını çıkartmayı planlıyor. Bu anakartlar Core i5 işlemci desteğine sahip olacak. Soket 1166 üzerinde çalışacak.

Core i5’ler Core i7 işlemcilerin altında konumlandırılacak. Clarcdale işlemciler ise 2010 yılının ilk aylarında piyasaya sürülecek. Bu işlemciler içersinde hem CPU hem de GPU yongası birlikte olacak. Bu işlemciler H57 yongalı anakartlar ile çalışacak.

MSI standında H57 yongalı H57-ED65 model anakarta rastladık. Normalde firmalar bu tarz ürünlerini katılımcıların yoğun ilgisinden dolayı farklı bölümlerde tanıtıyorlar. Ama MSI bu anakarta tüm anakartlarını sergilediği bölüm içersinde yer vermiş. Anakartların isimlerine dikkatli bakmasaydık bu yeni teknoloji ürününü fark edemezdik.

Anakartın özellikleri hakkında detaylı bir açıklama yok. Sanıyorum MSI bu anakartı tam anlamıyla bitirmiş durumda değil. Şimdilik bu anakartın sadece Clarkdale işlemci desteğine sahip olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki günlerde bu anakart hakkında detaylı bilgiler yayınlanacaktır.

:: CPU ve GPU bir arada olabilecek mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" H57 Görücüye Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere H57 Görücüye Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda H57 Görücüye Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "