Okunma

Hackerların Hedefi Xbox Live Oyuncuları


20 Şubat 2009 Cuma 11:25
Hackerların Hedefi Xbox Live Oyuncuları

Bu korunaklı servisler oyuncular arasında oldukça popüler. Bu servisler sayesinde oyuncular kendilerini yenenlerden intikam almanın bir yolunu buluyorlar. Saldıranlar ellerindeki araçları kullanarak bilgileri yok ediyor ki web siteleri yıllardır bu ve bunun gibi saldırılarla savaşıyor. Microsoft hacker’lık için kullanılan araçları haftalarıdır araştırıyor, aletleri bulduklarında bu tarz cihazlara XBox Live’ı nasıl yasaklayabileceklerini de bulmuş olacaklar.

Henüz bir kanıt bulunmamış olsa da bu saldırılardan yara almış oyuncuların bulunduğu bir gerçek. Mantık olarak Xbox oyunları özel serviler üzerinde oynanıyor. Eğer hackerlar IP adreslerini keşfederse ki, bu adres oyunu oynatan servisin adresi olacak, ona karşı bir takım saldırılarda bulunabilirler.

:: Xbox’ınız var mı?




yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hackerların Hedefi Xbox Live Oyuncuları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hackerların Hedefi Xbox Live Oyuncuları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hackerların Hedefi Xbox Live Oyuncuları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "